VIDEO Ronaldo žiaril: Exportnou delovkou spoza šestnásky nedal brankárovi šancu!

Cristiano Ronaldo strelil exportný gólCristiano Ronaldo strelil exportný gól Zdroj: SITA/AP - Fabio Muzzi

RÍM - Futbalisti Juventusu otočili v talianskej lige zápas na ihrisku Empoli a po výhre 2:1 vyrovnali svoj najlepší vstup do sezóny z ročníka 2012/13, kedy mali po desiatom kole takisto 28 bodov. Obrat v stretnutí zariadil po zmene strán dvoma gólmi žiariaci Cristiano Ronaldo, ktorý bol ústrednou postavou zápasu.

Empoli zaskočilo obhajca titulu a vedúci celok súťaže v 28. minúte, keď sa presnou strelou k žrdi presadil útočník Caputo. Juventus vôbec po prvýkrát v sezóne prehrával po prvom polčase.

Cristiano Ronaldo premenil pokutový Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Fabio Muzzi

"Stará dáma" ihneď po zmene strán súpera zatlačila, brankár Provedel ale zasiahol ako proti Sandrovi, tak aj pri Pjaničovej strele, ktorú vyrazil na brvno. V 54. minúte ale po faule na Paula Dybalu v šestnástke premenil nariadený pokutový kop Cristiano Ronaldo a o 16 minút neskôr hviezdny Portugalčan delovkou spoza šestnásky nedal domácemu gólmanovi šancu.

Turínčania víťazstvom zvýšili náskok na čele ligovej tabuľky, so ziskom 28 bodov majú pred druhým Neapolom náskok 7 bodov, "Partenopei" majú však zápas k dobru. Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty Ronaldo mal podiel na desiatich z posledných 14 gólov svojho tímu v Serii A (sedem gólov, tri asistencie).

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Empoli FC
  • Zdroj: SITA, ČTK, športky