VIDEO Hrôzostrašné obavy sa naplnili: Majiteľ Leicestru bol na palube havarovaného vrtuľníka!

Vichai Srivaddhanaprabha sa podľa médií nachádzal na palube havarovanej helikoptéry
Vichai Srivaddhanaprabha sa podľa médií nachádzal na palube havarovanej helikoptéry

LEICESTER - Helikoptéra patriaca majiteľovi anglického prvoligového futbalového klubu Leicester City sa zrútila na parkovisko vedľa štadióna krátko po tom, ako vzlietla zo stredu ihriska. Incident sa udial asi hodinu po sobotňajšom stretnutí, v ktorom Leicester doma remizoval s West Hamom 1:1.

Hneď po havárii sa nevedelo, kto presne bol na palube a aký je ich stav, ale podľa informácií BBC sa v helikoptére nachádzal aj 60-ročný majiteľ klubu Vichai Srivaddhanaprabha. Viac ako sedem hodín po udalosti sa polícia stále nevedela verejne vyjadriť o prípadných obetiach. "Nehoda bola jasne vážna a tragická. Prosím nešpekulujte, kto mohol byť na palube. Myslite na rodiny, priateľov a fanúšikov Leicesteru," uviedol na twitteri Andrew Brodie, zástupca šéfa mestského hasičského zboru.

Denník Daily Telegraph informoval, že dánsky brankár klubu Kasper Schmeichel, bývalý hráč Leicesteru a niekdajší anglický reprezentačný gólman Peter Shilton a ďalší fanúšikovia pri pohľade na horiace trosky helikoptéry mali slzy v očiach. Údajne viac ako 20 minút trvalo, kým sa podarilo hasičom skrotiť požiar. Až potom mohli zasiahnuť záchranári.

Srivaddhanaprabha, ktorý je považovaný za piateho najbohatšieho človeka v Thajsku, kúpil Leicester City v roku 2010. V roku 2016 sa s tímom tešil zatiaľ z jediného majstrovského titulu. Srivaddhanaprabha pravidelne cestuje helikoptérou zo zápasov do jeho domu v Berkshire. Podľa fotografa Ryana Browna sa helikoptére krátko po vzlete vypol motor. "Otočil som sa a začul škrípavý zvuk. Helikoptéra zrazu zostala ticho, potom sa začala točiť, nemali nad ňou kontrou. No a potom spadla na zem a okamžite začala horieť," povedal Brown pre BBC.


Tagy: Leicester City FC King Power Stadium Vičaja Srivaddhanaprabchan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: youtube

DISKUSIA