Hrbatý po splnení veľkého sna už myslí na Madrid: Spolu s Kližanom prajú Slovákom tohto súpera

Slovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý sa radujú z výhrySlovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý sa radujú z výhry Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA - Kapitánovi slovenského daviscupového tímu sa po návrate do svetovej skupiny splnil sen. Dominik Hrbatý však už myslí na kvalifikáciu o postup na finálový turnaj zreformovanej tenisovej súťaže. Šéf slovenskej lavičky verí, že jeho zverenci majú na to, aby sa prebojovali do Madridu, kde bude 18 tímov v novembri 2019 bojovať o "šalátovú misu".

Slováci 1.-2. februára privítajú Kanadu alebo pocestujú do Kazachstanu. O ich súperovi rozhodne v utorok žreb v londýnskej centrále ITF. "Kanada je veľmi ťažký súper pokiaľ ide o hráčov. Na druhej strane Miloš Raonič s Denisom Shapovalovom nie sú čistokrvní antukári, sú to chalani odrastení na halách a betónoch. Ak by sme hrali doma s Kanaďanmi, určite by to zaplnilo NTC, pretože takéto mená v Bratislave už dlho neboli. Kazachstan je papierovo slabší súper, no hrali by sme vonku a nebolo by to jednoduché. Domáci by asi zvolili rýchly hard. Myslím si však, že máme na to, aby sme zdolali oboch súperov a postúpili na finálový turnaj," uviedol Hrbatý.

Slovenský mužský tenis zaznamenal v tomto roku progres, čo sa odzrkadlilo aj v Davisovom pohári. "Po dlhom čase máme v prvej svetovej stovke troch hráčov - Martina Kližana, Lukáša Lacka a Jozefa Kovalíka. Začína to pripomínať časy, keď sa Slovensku v Davis Cupe darilo. Postup do svetovej skupiny môže byť veľkou motiváciou pre deti i tenistov, aby pridali a dostali sa vo svetovom rebríčku ATP ešte vyššie. Je to veľmi pozitívny impulz, z ktorého môže Slovensko žiť ešte minimálne ďalšie tri-štyri roky."

Kližana, ktorý bol hlavným strojcom triumfu nad Bieloruskom, nadchla divácka kulisa v NTC. Najlepší slovenský singlista je presvedčený o tom, že na Kanadu by prišlo ešte viac fanúšikov. "Bolo by to plus, keby sme hrali opäť doma. Na zápase by mohla byť ešte lepšia atmosféra ako v stretnutí s Bielorusmi a plný dom. Mojím želaním je, aby sme hrali s Kanadou doma na antuke. Dúfam, že sa mi splní."

Viac o téme: Dominik Hrbatý Martin Kližan Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Diana Černáková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články