Veľká česká radosť sa napokon nekonala: Krejčíková so Siniakovou v singapurskom finále neuspeli

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vo finále neuspeli
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vo finále neuspeli

SINGAPUR - Maďarka Tímea Babosová a Francúzka Kristina Mladenovicová triumfovali v nedeľňajšom finále štvorhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global na tvrdom povrchu v Singapure s dotáciou 7 miliónov USD. Dvojky "pavúka" zdolali najvyššie nasadené Češky Barboru Krejčíkovú a Kateřinu Siniakovú za 86 minút 6:4, 7:5. Víťazky premenili na víťazstvo tretí mečbal.

Dvadsaťpäťročná Babosová obhájila titul z vlaňajška, vtedy bola jej partnerka Češka Andrea Hlaváčková. Celkovo je to pre Babosovú 19. trofej na hlavnom profesionálnom okruhu. Tento rok sa tešila z triumfu aj na Australian Open a bola aj vo finále na US Open. V oboch prípadoch hrala s Mladenovicovou, ktorá si v Singapure tiež vybojovala 19. titul pod hlavičkou WTA.

Babosová tak obhájila vlaňajší titul, ktorý získala ešte s Andreou Hlaváčkovou. Tento rok už žne úspechy s Francúzkou. "Náš prvý turnaj v sezóne bol Australian Open a vyhrali sme ho a teraz sme triumfovali aj na tom poslednom. Je to veľká česť," povedala po finále Mladenovicová.

Krejčíková so Siniakovou mali už pred finále istú pozíciu koncoročných jednotiek rebríčka WTA.

V nedeľu je ešte v Singapure na programe finále dvojhry, v ktorom sa od 12.30 h SEČ stretnú Američanka Sloane Stephensová a Ukrajinka Elina Svitolinová.

Štvorhra - finále:

Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-2) - Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-1) 6:4, 7:5 za 86 minút

Zostávajúci nedeľňajší program v Singapure:

Dvojhra - finále:
Sloane Stephensová (USA-5) - Elina Svitolinová (Ukr.-6)


Tagy: Kristina Mladenovicová Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková Tímea Babosová BNP Paribas WTA Finals

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
facebook - Barbora Krejčíková

DISKUSIA