VIDEO Srdcervúci pohľad na plačúcich fanúšikov Leicestru: Stovky kvetov pred štadiónom!

Vichai Srivaddhanaprabha
Vichai Srivaddhanaprabha

LEICESTER - Množstvo fanúšikov Leicestru City sa v nedeľu od rána schádza pred miestnym stánkom King Power Stadium a kladie kvety a vence. Dôvodom je tragický pád vrtuľníka majiteľa anglického futbalového klubu Vičaja Srivaddhanaprabchaho.

Stroj havaroval v sobotu večer krátko po vzlietnutí. Miestna polícia neinformovala, či sa v ňom nachádzal aj Srivaddhanaprabcha, no zdroj BBC blízky rodine podnikateľa uviedol, že šesťdesiatročný majiteľ klubu bol na palube. Vrtuľník odlietal po skončení zápasu Premier League, v ktorom hral Leicester City proti West Hamu United (1:1). "Vrtuľník náhle stíchol a vyzeral, že sa vymkol kontrole. Potom bolo počuť silný náraz a videl som veľké plamene," povedal pre BBC fotograf Ryan Brown.

 

 

"Spolu s manželkou sme videli haváriu. Sme úplne zničení a modlíme sa za všetkých v klube," napísal prostredníctvom sociálnej siete legendárny anglický brankár a rodák z Leicestru Peter Shilton. "Myslím na všetkých v Leicestri. Je to strašná a srdcervúca tragédia," uviedol bývalý anglický reprezentant Gary Lineker.

Na záberoch z miesta udalosti je vidieť rozsiahly požiar, ktorý sa podarilo uhasiť v priebehu 20 minút. Srivaddhanaprabcha sa stal vlastníkom klubu v roku 2010. V sezóne 2015/2016 získali "líšky" titul v anglickej lige. Informovala agentúra AP.

 

 


Tagy: Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP; Video: Twitter/BBC Leicester Sport; Twitter/BBC Leicester Sport

DISKUSIA