Krásavice v tenisových šatách, ďakujeme za skvelé divadlo: Posledný duel sezóny nesklamal!

Elina Svitolina
Elina Svitolina

SINGAPUR - Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová premiérovo v kariére triumfovala na MS WTA Tour. Šiesta nasadená hráčka v nedeľňajšom finále v Singapure zdolala Američanku Sloane Stephensovú v troch setoch 3:6, 6:2 a 6:2.

Dvadsaťštyriročná Svitolinová je prvou Ukrajinkou, ktorá sa tešila z prvenstva na koncoročnom Turnaji majsteriek. Na tróne vystriedala vlaňajšiu víťazku Caroline Wozniacku z Dánska.

Prvý set finále patril turnajovej päťke Stephensovej, ktorá v úvodných dvoch hrách stratila jedinú loptičku a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Náskok si udržala až do konca setu, jej súperka pôsobila na dvorci až príliš pasívne a nevyužila ani štyri brejkbalové možnosti.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, navrch už mala Svitolinová, ktorá až trikrát prelomila servis súperky. Viedla 3:1, neskôr 5:2 a v ôsmej hre potom využila druhý setbal, čim si vynútila rozhodujúci tretí set. V ňom Svitolinová získala náskok 3:0 a hoci Stephensová znížila na 2:3, záver už bol v réžii jej súperky. Ukrajinka premenila hneď prvý mečbal. Zápas trval 2:23 h.

Svitolinová tak zaznamenala svoj doteraz najväčší úspech a v pondelok sa v rebríčku WTA posunie na 4. miesto, čo je jej kariérne maximum. Stala sa zároveň od roku 2013 prvou hráčkou, ktorá prešla turnajom bez jedinej prehry, pred piatimi rokmi to dokázala Serena Williamsová. "Sezónu som ukončila najlepšim možným spôsobom. Som šťastná," povedala priamo na dvorci Svitolinová.

Vlaňajšia víťazka US Open Stephensová sa pri svojom debute na MS WTA Tour dostala až do finále: "Pracovala som naozaj tvrdo, aby som sa sem dostala a môžem byť hrdá na to, čo som tu ukázala. Aj keď prehra na záver nie je nikdy príjemná." Turnaj MS WTA Tour sa po piatich rokoch v Singapure sťahuje do Činy, od budúceho roka ho bude hostiť mesto Šen-čen.

MS WTA Tour 2018 - finále:
Elina Svitolinová (6-Ukr.)- Sloane Stephensová (5-USA) 3:6, 6:2, 6:2


Tagy: Sloane Stephensová Elina Svitolinová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Vincent Thian

DISKUSIA