VIDEO Ďalšie slovenské meno v knihách Bundesligy: Adam Zreľák skóroval pri debute!

Adam Zreľák v drese NorimberguAdam Zreľák v drese Norimbergu Zdroj: sport1.de

NORIMBERG - Slovenský futbalový útočník Adam Zreľák skóroval za 1. FC Norimberg pri remíze s Eintrachtom Frankfurt 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy.

Zreľák sa strelecky presadil pri debute v najvyššej nemeckej súťaži, v aktuálnej sezóne doposiaľ nastúpil iba v tamojšom pohári a štvrtej najvyššej súťaži za rezervný tím.

Dvadsaťštyriročný slovenský útočník nastúpil v Bundeslige na prvé minúty a hneď ich okorenil gólovo. Do zostavy Norimbergu sa vrátil po zdravotných ťažkostiach. "Som samozrejme rád, že so opäť v hre. Cítil som sa dobre. Tím odviedol skvelú robotu. Fakt, že som skóroval hneď pri prvom dotyku s loptou je veľká vec," povedal pre klubový web bývalý reprezentant SR do 21 rokov, ktorý má na konte aj dva štarty za A-tím SR (1 gól). "Je jasné, že gól v úplnom konci nás bolí. Ale stále bojujeme. Takýto je jednoducho futbal. Môžeme ale na takomto výkone stavať do budúcnosti a byť optimistickí. Napokon máme bod, ktorý môže byť cenný," dodal.

Brémy sa mohli v tabuľke posunúť na druhú priečku o bod za Dortmund, no namiesto toho nečakane vysoko podľahli priemernému Leverkusenu 2:6. Hostia viedli už do prestávky 3:0, no potom Claudio Pizarro a Juja Ósako dvakrát v priebehu troch minút prekonali bratislavského rodáka a fínskeho reprezentanta Lukáša Hradeckého a vykresali Werderu nádej. Lenže prišla ďalšia produktívna desaťminútovka Leverkusenu, keď sa medzi 67. a 77. min trafil dvakrát Kai Havertz a raz i rakúsky obranca Aleksandar Dragovič. Leverkusen tak zvíťazil po troch dueloch.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 9. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2018/2019:

Lipsko - Schalke 0:0

Brémy - Leverkusen 2:6 (0:3)
Góly: 60. Pizarro, 62. Ósako - 67. a 77. Havertz, 8. Volland, 38. Brandt, 45. Bellarabi, 72. Dragovič

Norimberg - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
Góly: 76. ZREĽÁK - 90.+ Haller
Adam Zreľák (Norimberg) hral od 76. min, v 78. min dal gól a v 90.+ min dostal ŽK

Viac o téme: Werder Brémy Bayer Leverkusen 1. FC Norimberg Eintracht Frankfurt