VIDEO Emeryho londýnske deti zakopli, Chelsea zosmiešnila Burnley, Mourinho ubojoval triumf

Súboje s N'Golom Kantém boliaSúboje s N'Golom Kantém bolia Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

BURNLEY - Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v nedeľňajšom dueli 10. kola Premier League na ihrisku Crystal Palace 2:2. Ich víťazná šnúra vo všetkých súťažiach sa tak skončila na čísle 11, čo je najlepšia klubová séria od roku 2007.

Arsenal siahal v londýnskom derby na tri body, po druhopolčasových zásahoch Granita Xhaku a Pierra-Emericka Aubameyanga viedol ešte osem minút pred koncom 2:1. Potom ale vyrovnal Srb Luka Milivojevič, ktorý zaznamenal oba góly domácich z pokutových kopov. "Gunners" sú priebežne na štvrom mieste tabuľky s 22 bodmi.

O dva body viac má na druhej priečke Chelsea Londýn, ktorá vyhrala na ihrisku Burnley suverénne 4:0. V drese favorita sa do streleckej listiny zapísali Alvaro Morata, Ross Barkley, Willian a Ruben Loftus-Cheek. Chelsea je v ligovej sezóne stále bez prehry, na konte má sedem ví'tazstiev a tri remízy.

Manchester United si doma poradil s Evertonom 2:1. Paul Pogba otvoril skóre v 27. minúte, keď po svojej nepremenenej penalte dorazil do siete loptu vyrazenú brankárom Jordanom Pickfordom. Druhý gól pridal Anthony Martial, Everton v druhom polčase už iba zmiernil prehru.