VIDEO Trnava si zápas v Moravciach predstavovala inak: Strata bodov a zranenie lídra

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti majstrovskej Trnavy remizovali 1:1 v Zlatých Moravciach v nedeľňajšom zápase 13. kola Fortuna ligy.

V slabom zápase boli o niečo lepší domáci, Dávid Richtárech v druhom polčase dvakrát namieril medzi tri žrde, no brankár Martin Chudý ho vychytal. Rovnako i Patrika Banoviča po priamom kope. Lenže ojedinelý pobyt Spartaka v šestnástke súpera sa skončil faulom a pokutovým kopom, ktorý premenil Erik Grendel. Lenže domáci súperovi vrátili požičané a Ľubomír Urgela taktiež z bieleho bodu v nadstavenom čase vyrovnal. Trnavu navyše môže mrzieť zranenie kapitána a piliera obrany Borisa Godála. Zlaté Moravce ukončili štvorzápasovú sériu prehier a o skóre sa posunuli na predposlednú priečku pred Senicu.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 13. kolo - nedeľa:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Ľ. Urgela - 80. E. Grendel, ŽK: 9. Casado, 14. Chren, 78. J. Švec - 15. Martin Tóth, 90.+ A. Kadlec, rozhodovali: I. Kružliak - Bobko, Mókoš

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Banovič, Práznovský, Chren - Duga (83. Karlík), Richtárech, Ľupták, Brašeň - Casado (77. Ľ. Urgela) - Ďubek (77. J. Švec)

Trnava: Chudý - A. Kadlec, Godál (66. M. Oravec), Martin Tóth, Čonka - Kulhánek, Greššák - E. Grendel, Schirtladze (69. Jirka), Čanturišvili - Ghorbani (81. J. Rada)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Dnes musím chalanov pochváliť. V poli hráme dobre, ale v šestnástke súpera to stále nie je ono. Keď sme dostali gól z penalty, myslel som, že je koniec. Nakoniec prišla situácia v nadstavenom čase a získali sme aspoň bod, hoci som pred stretnutím pomýšľal aj na tri."

Radoslav Látal, tréner Trnavy: "Z našej strany to nebol optimálny výkon. V prvých dvadsiatich minútach sme nestíhali, potom sme to presunuli na troch obrancov. Po zmene strán to bolo podobné, podarilo sa nám však vsietiť gól. Ale v poslednej minúte sme opäť inkasovali, čo sa nám nestalo prvýkrát."

Viac o téme: Spartak Trnava Vion Zlaté Moravce