VIDEO Najskôr zmeškal stretnutie a zostal na lavičke: Potom prišiel na ihrisko a rozhodol!

Thomas MeunierThomas Meunier Zdroj: SITA/AP/Claude Paris

MARSEILLE - V nedeľňajšom šlágri 11. kola francúzskej Ligue 1 vyhrali futbalisti majstrovského Paríža St. Germain na štadióne Olympique Marseille 2:0. Zaslúžil sa o to 19-ročný majster sveta Kylian Mbappe, ktorý v 62. minúte prišiel z lavičky na hraciu plochu a o tri minúty rozhodol o víťazstve hostí. V 90.+6 minúte spečatil výsledok Julian Draxler.

PSG má na konte 11 ligových výhier z 11 duelov, čo je rekord Ligue 1. Súčasne vyrovnalo zápis Tottenhamu Hotspur zo sezóny 1960/1961 s takýmto počtom triumfov v sérii v jednej z piatich elitných ligových súťaží na kontinente.

V úvodnom zápase dňa vyhral Stade de Reims na trávniku Rennes 2:0. Girondins Bordeaux si pripísal druhú prehru za sebou, doma podľahol OGC Nice 0:1.

Ligue 1 - 11. kolo:
Stade Rennes - Stade de Reims 0:2 (0:1)
Góly: 16. a 53. Oudin

Girondins Bordeaux – OGC Nice 0:1 (0:0)
Gól: 54. Cyprien

Olympique Marseille - Paríž St. Germain 0:2 (0:0)
Góly: 65. Mbappe, 90.+6 Draxler