Suárez hetrikom doslova zosmiešnil Real a jeho trénera: Prehra s Barcou bolí dvojnásobne!

Luis Suárez sa raduje so spoluhráčmi
Luis Suárez sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Barcelonský útočník Luis Suárez hetrikom "zostrelil" Real Madrid v nedeľňajšom El Clasicu. V 177. ligovom derby odvekých rivalov vyhrali "Blaugranas" jednoznačne 5:1 a po 10. kole majú na čele tabuľky jednobodový náskok pred Deportivom Alaves. Real stráca z deviatej pozície už sedem bodov.

Domácim patril prvý polčas očakávaného súboja, v 11. minúte otvoril skóre Philippe Coutinho. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 Suárez z penalty, ktorú rozhodca nariadil po využití systému VAR. Kontaktný gól hostí prišiel v 50. minúte z kopačky Marcela. Real bol tesne po prestávke aktívnejší a o päť minút neskôr mohol vyrovnať, no Luka Modrič z dobrej pozície trafil iba žrď domácej bránky. V 61. minúte opečiatkoval na opačnej strane Suárez konštrukciu svätyne Thibaulta Courtoisa. Skórovať sa mu však podarilo v 75. a 83. minúte a skompletizoval tak hetrik. Piaty gól pridal do otvorenej obrany Realu v 87. minúte Arturo Vidal.

"Sme veľmi radi, že sme potešili našich fanúšikov. Počas zápasu sme boli v napätí, no teraz už si môžeme víťazstvo užívať. V prvom polčase sme dominovali. Po prestávke nás Real trochu prekvapil. Správne sme však zareagovali a zápas doviedli do úspešného konca," povedal podľa klubovej stránky domáci tréner Ernesto Valverde.

Barcelona dosiahla v ligovom El Clasicu v poradí 71. víťazstvo, Real má na konte o jedno viac. Pre "biely balet" to bola najvyššia prehra s Kataláncami od výsledku 0:4 v Madride v roku 2015.

Prvýkrát od roku 2007 sa stalo, že v súboji oboch tímov sa nepredstavil ani jeden z dvojice päťnásobných držiteľov Zlatej lopty - Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Tridsaťjedenročný kapitán domácich chýbal pre zlomeninu ruky, o dva roky starší Portugalčan prestúpil v lete do tímu talianskeho šampióna Juventusu Turín.

"Je skvelé vyhrať 5:1 aj bez Messiho. Zvyčajne, keď máme problémy, Leo nám pomôže. Dnes sme to zvládli ako celok," uviedol zastupujúci kapitán Barcelony Sergio Busquets.

Hrdina duelu Suárez vyzdvihol tímový výkon. "Hrali sme veľmi dobre. Vedeli sme, že Real bude v druhom polčase aktívnejší, ale výborne sme bránili. Pre mňa osobne to bol nezabudnuteľný zápas. Dôležité je, že moje góly prispeli k víťazstvu," vyhlásil 31-ročný Uruguajčan.

Real zaznamenal v uplynulých piatich ligových zápasoch štyri prehry a získal iba jeden bod. "Prehra s Barcelonou vždy bolí dvojnásobne. V druhom polčase sme mohli vyrovnať, no mali sme smolu. Tretí gól domácich nás 'zabil'. Ku koncu sme otvorili hru a domáci nás za to potrestali. Sme v ťažkej situácii. Je však iba október, ja svojim hráčom verím a chcem ich viesť aj naďalej. Výsledok neodzrkadľuje priebeh zápasu," povedal kormidelník Realu Julen Lopetegui pre klubovú stránku.

Luis Suárez sa raduje Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

"Galacticos" figurujú so štrnástimi bodmi až na 9. priečke tabuľky. "Prežívame náročné obdobie, musíme však držať spolu. To je kľúč k úspechu. Musíme sa pozerať dopredu, pretože sezóna je ešte dlhá. V úvodných 45 minútach sme im dali veľa priestoru. Majú výborných hráčov a využili to. V druhom polčase sa na ihrisku objavil iný Real Madrid. Keď sme však dostali tretí gól, mali sme hlavy dolu. Musíme tvrdo pracovať a nevzdávať sa. Získali sme už titul, aj keď sme mali viac ako 10-bodovú stratu," povedal kapitán hostí Sergio Ramos.

Real sa v najbližšom zápase predstaví v stredu na pôde treťoligového mužstva UD Melilla v rámci Copa del Rey a španielske médiá špekulujú, že už by ho mal viesť nový tréner namiesto Lopeteguiho. Horúcim adeptom má byť Antonio Conte, ktorý už údajne predčasne ukončil dovolenku v Egypte a chystá sa prijať novú výzvu. Barcelona nastúpi v rovnaký deň takisto proti tímu z 3. ligy - CD Leonesa.

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Luis Suaréz Julen Lopetegui