Nekončiace problémy napadnutej českej hviezdy: Vlastnou vinou skomplikovala súdny proces!

Petra Kvitová
Petra Kvitová

BRNO - Na krajskom súde v Brne sa v pondelok začalo pojednávanie s 33-ročným Radimom Žondrom. Ten sa mal podľa obžaloby dostať 20. decembra 2016 do bytu tenistky Petry Kvitovej, ktorú pri snahe o krádež porezal na ruke. Spôsobil jej zranenia, ktoré si vyžiadali operáciu a dlhé liečenie.

"Páchateľa pustila do bytu. Ukazovala mu kotol a pustila vodu, v tej dobe už za ňou útočník stál s nožom. Poškodená v snahe brániť sa nôž chytila a zranila sa. Obžalovaný jej potom bránil zavolať pomoc, a dom opustil až po tom, keď mu poškodená dala desať tisíc korún," popísal žalobca sled udalostí, ktorý zverejnil portál idnes.cz.

Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa po útoku podrobila náročnej štvorhodinovej operácii. Zašili jej sedem prerezaných šliach a dva nervy. Recidivista Žondra vinu poprel po zadržaní v máji a rovnako reagoval aj pred súdom: "Dotyčnú som nikdy osobne nevidel, iba v televízii. Nebol som nikdy v jej byte." Sudkyňa Dagmar Bordovská súd asi po pol hodine prerušila. Nedostavila sa totiž Kvitová. "Musíme ju vypočuť. Bez jej svedectva nemôžeme pokračovať."


Tagy: Petra Kvitová

Zdroj:
TASR
Foto:
Instagram/Petra Kvitová

DISKUSIA