Nové VIDEO plné hrôzy: Pád vrtuľníka s majiteľom Leicesteru zachytila priemyselná kamera!

Majiteľ Leicester City FC tragicky zahynul
Majiteľ Leicester City FC tragicky zahynul

LEICESTER - Anglický futbalový klub Leicester City potvrdil tragickú smrť svojho thajského majiteľa Vichaia Srivaddhanaprabhu. Šesťdesiatročný podnikateľ bol jedným z piatich ľudí na palube vrtuľníka, ktorý sa zrútil na parkovisko vedľa štadióna krátko po tom, ako vzlietol zo stredu ihriska, a začal horieť.

Incident sa udial asi hodinu po sobotňajšom stretnutí Premier League, v ktorom Leicester doma remizoval s West Hamom 1:1. Srivaddhanaprabha pravidelne cestoval helikoptérou zo zápasov do jeho domu v Berkshire.

Podľa fotografa Ryana Browna sa helikoptére krátko po vzlete vypol motor. "Otočil som sa a začul škrípavý zvuk. Helikoptéra zrazu zostala ticho, potom sa začala točiť, nemali nad ňou kontrou. No a potom spadla na zem a okamžite začala horieť," povedal Brown. Na internet sa najnovšie dostali aj zábery z priemyselnej kamery.

Manžel a otec štyroch detí Srivaddhanaprabha kúpil Leicester City v roku 2010 za 39 mil. libier. Práve pod jeho vedením získal klub najväčší úspech vo svojej histórii, v sezóne 2015/2016 sa stal majstrom Anglicka s outsiderským kurzom na víťazstvo 5000/1.

Zostávajúcimi štyrmi pasažiermi letu s tragickým koncom boli dvaja členovia prezidentovho oficiálneho sprievodu Nursara Suknamaiová a Kaveporn Punpare, tiež pilot Eric Swaffer a jeho partnerka Izabela Roza Lechowiczová. 


Tagy: Leicester City FC Vichai Srivaddhanaprabha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Rui Vieira; Video: Twitter Sky News

DISKUSIA