Tragická smrť odchovanca zasiahla hokejový Poprad: Dávid, nikdy na teba nezabudneme

Dávid Gáborčík
Dávid Gáborčík

DUNKERQUE - V utorok zasiahla slovenský hokej šokujúca správa o tragickom úmrtí slovenského hokejistu Dávida Gáborčíka. Iba 25-ročný obranca zomrel po autonehode. Mladý Slovák bol po náraze ešte živý a lekári bojovali o jeho život v nemocnici. Vnútorné poranenia však boli príliš vážne. Zdrvujúca správa zasiahla aj hokejový poprad, v ktorom odštartoval seniorskú hokejovú kariéru.

Hokejový klub spod Tatier napísal zosnulému Gáborčíkovi smutný odkaz:


"Občas si neuvedomíme skutočnú hodnotu daného momentu, až kým sa nestane len spomienkou. A niekedy aj tie najhoršie nočné mory sú len slabým záchvevom strachu, oproti skutočnosti, ktorá môže v živote človeka nastať. Jedno je však isté, že nikdy nevieme, aký je človek silný, až do chvíle, dokiaľ je sila jedinou možnosťou, ktorú má.

Vnútornú silu chceme znásobiť aj my, a chceme vzdať hold nášmu odchovancovi Dávidovi Gaborčíkovi, ktorý nás navždy predčasne opustil vo veku 25 rokov.

Dávid začínal s hokejom práve v Poprade. V seniorskom hokeji sa predstavil v sezóne 2012/2013. Vo svojej seniorskej kariére stihol odohrať v drese popradských kamzíkov ako obranca 147 zápasov. Posledné tri sezóny strávil v zahraničí, kde si vyskúšal, ako sa hrá hokej vo Veľkej Británii a Francúzsku. V drese britského klubu Bracknell Bees a francúzskeho Corsaires de Dunkerque odohral dohromady 81 zápasov. Počas svojej krátkej kariéry stihol nazbierať 113 bodov (21+92) a spolu s tímom HK Poprad vyhral v roku 2012 aj Tatranský pohár.

V mene celého klubu HK Poprad chceme vyjadriť úprimnú sústrasť celej jeho rodine. A hoci to ich bolesť nezmierni, smútime spolu s nimi.

Odpočívaj v pokoji, Dávid. Nikdy na teba nezabudneme."


Tagy: HK Poprad Dávid Gáborčík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
hkpoprad.sk

DISKUSIA