Šok v českom pohári: Plzeň i Jablonec končia, góly Procházku a Kriváka

Sklamaní hráči Viktorie PlzeňSklamaní hráči Viktorie Plzeň Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Úradujúci český futbalový majster Viktoria Plzeň nečakane skončil v domácej pohárovej súťaži už v osemfinále, doma podľahol Baníku Ostrava 2:3 po predĺžení v stredajšom stretnutí. Západočesi mali na mále už v riadnej hracej dobe, no v nadstavenom čase slovenský stredopoliar Roman Procházka premenil penaltu a poslal duel do predĺženia.

V ňom rozhodol v 111. min Jiří Fleišman. Na oboch stranách odchytali celý zápas slovenskí brankári - za Plzeň Matúš Kozáčik, za Baník Viktor Budinský. Z postupu do štvrťfinále sa teší aj Karviná, ktorá vyradila účastníka Európskej ligy Jablonec výsledkom 1:0. Jediný gól duelu strelil v 48. min slovenský obranca Ján Krivák. V stopérskej dvojici s ním odohral celý duel jeho krajan Marek Janečka, ktorý dostal v nadstavenom čase druhého polčasu žltú kartu.

Viac o téme: Baník Ostrava FC Viktoria Plzeň Roman Procházka