Martin Kližan pokračuje v tenisovom obrodení: Svedčí o tom aj najnovšie rozhodnutie!

Slovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý sa radujú z výhrySlovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý sa radujú z výhry Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA - Slovenský tenista Martin Kližan sa dohodol s trénerom Dominikom Hrbatým na pokračovaní vzájomnej spolupráce.

Štyridsaťročný Hrbatý je koučom aktuálnej slovenskej jednotky od konca minulého roka. Podľa Kližanových vyjadrení platí súčasná dohoda predbežne do konca marca 2019. Pod vedením súčasného daviscupového kapitána SR Hrbatého sa 29-ročný Bratislavčan dokázal vrátiť do Top 50 singlového rebríčka ATP.

"Začneme zasa spolu robiť od 1. decembra, lebo vtedy sa chystám začať s kondičnou prípravou pred novou sezónou," uviedol Kližan v rozhovore pre televíziu TA3 a pokračoval: "Pôjdeme spolu do Austrálie, nasleduje Davisov pohár, nejaké halové turnaje v Európe a prvý štvrťrok zavŕšime v Indian Wella a Miami."

Slovenskú mužskú jednotku veľmi potešila atmosféra v bratislavskom NTC počas nedávneho daviscupového zápasu proti Bielorusku a verí, že niečo podobné zažije aj vo februári v súboji s Kanaďanmi (1.- 2.2. 2019), v ktorom pôjde o postup do finálového turnaja zreformovaného Davisovho pohára.

"Proti Kanade je pre nás plus, že si môžeme vybrať antuku. Človek dopredu nevie, ale po Australian Open nasleduje "hardová" sezóna. V minulosti sa stávalo, že najlepší hráči vynechávali Davisov pohár práve pre potrebu prispôsobiť sa inému povrchu. Takže je možné, že Raonic alebo Shapovalov neprídu. Nebudeme sa však na to spoliehať. Ide o to, že hráme doma pred vlastným publikom. Príde plný kotol 5 000 ľudí a na to sa veľmi tešíme," dodal Kližan na záver rozhovoru pre TA3.

Prvý spoločný titul v pozícii hráč - tréner získali Kližan a Hrbatý v marci na challengeri v americkom Indian Wells, ktorý predchádza slávnejšiemu podujatiu kategórie Masters. Na turnaji v Barcelone získal Kližan skalp Srba Novaka Djokoviča. Ten sa v tom čase vracal na kurty po zdravotných problémoch. Najväčším úspechom v tejto sezóne na okruhu ATP bol pre slovenského ľaváka triumf na antuke v rakúskom Kitzbüheli.

Šiestym kariérnym titulom vtedy vyrovnal svojho trénera Hrbatého. Kližanovi sa darilo tento rok aj v Davisovom pohári. V apríli síce Slováci podľahli Bosne a Hercegovine 2:3, no Kližan triumfoval v oboch dvojhrách. V októbrovom stretnutí proti Bielorusku sa dokonca postaral o všetky tri body, keď okrem dvojhier zvíťazil po boku Filipa Poláška aj vo štvorhre a pomohol najvýraznejšou mierou k postupu Slovenska do februárového kvalifikačného kola budúceho ročníka súťaže.

Viac o téme: Dominik Hrbatý Martin Kližan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Diana Černáková
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články