Nehoráznosť, kam tento svet speje? Nespratník mal diabolské plány, dostal exemplárny trest!

Jang Hyun Soo
Jang Hyun Soo

SOUL – Kórejská futbalová asociácia (KFA) potrestala Jang Hyun Sooa doživotným zákazom hrať za národný tím pre falšovanie lekárskych záznamov.

Dvadsaťsedemročný obranca, ktorý hráva za FC Tokio v japonskej J League, získal oslobodenie od vojenskej služby tým, že bol súčasťou kórejskej futbalovej reprezentácie pri triumfe na Ázijských hrách v roku 2014. Avšak aj s týmto oslobodením musí hráč absolvovať základný vojenský výcvik a viac ako 500 hodín verejných služieb.

Päťdesiatosemnásobný reprezentant, ktorý sa tiež zúčastnil na tohtoročných MS v Rusku, bude musieť zaplatiť aj pokutu 26.000 dolárov za porušenie zákona. Podľa webovej stránky KFA Jang priznal falšovanie záznamov o svojej službe pred parlamentným výborom a prijal rozhodnutie asociácie a tiež sa ospravedlnil za svoje konanie.

V Kórejskej republike stále platí povinnosť absolvovania dvojročnej vojenskej služby pre všetkých schopných mužov. Športové výnimky sa udeľujú tým, ktorí vyhrali zlatú medailu na Ázijských hrách alebo získali akúkoľvek medailu na olympijských hrách.


Tagy: Južná Kórea Jang Hyun Soo

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter/Football 24/7

DISKUSIA