Vrásky na čele nového kouča Šilhavého: Český futbal sa musí vysporiadať s veľkou komplikáciou!

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

PLZEŇ - Český futbalista Michael Krmenčík bude pre zranenia kolena chýbať dlhšiu dobu nielen svojmu klubu Viktorii Plzeň, ale aj reprezentácii pod vedením Jaroslava Šilhavého.

Dvadsaťpäťročný útočník sa po uplynulom ligovom zápase proti Slovácku (2:1) sťažoval na bolesti kolena. Lekárske vyšetrenia ukázali, že si pretrhol zadný krížny väz a musí ísť na operáciu. "Michal mal formu a dával góly. Pre neho, pre Plzeň aj pre český futbal je to strata. Je to však realita a musíme si s tým poradiť," reagoval na zranenie Krmenčíka reprezentačný kouč.

V útočnej formácii musí teraz Šilhavý nájsť alternatívu. "Meniť štýl hry pre zranenie jedného hráča však určite nehodláme. Ponúka sa nám tam Milan Škoda, ktorý už v národnom tíme bol, ale je po zranení. Stanislav Tecl je už zase trochu iný typ útočníka, ale k nemu zo Slavie nemám dobré správy ohľadom zdravotného stavu. Máme ešte iné možnosti zo zahraničia. Sledovali sme Zdeňka Ondráška z Wisly Krakov. Strelecky sa mu v poľskej lige darí, tak uvidíme," citoval idnes.cz slová 56-ročného kouča.

V najbližšom zápase sa česká reprezentácia stretne v príprave s Poľskom (15. novembra) a následne v záverečnom zápase 1. skupiny B-divízie Ligy národov UEFA privíta v Prahe slovenskú reprezentáciu (19. novembra).


Tagy: FC Viktoria Plzeň Michael Krmenčík Jaroslav Šilhavý

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Efrem Lukatsky

DISKUSIA