FOTO Lobotka putoval do nemocnice o barlách: Reprezentačná opora má za sebou prvé vyšetrenia

Stanislav Lobotka sa v pohárovom súboji nepríjemne zranil
Stanislav Lobotka sa v pohárovom súboji nepríjemne zranil

VIGO - Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka sa zranil vo štvrtkovom zápase šestnásťfinále Španielskeho pohára. Stredopoliar klubu Celta Vigo doplatil na stret s brazílskym útočníkom Willianom Josém zo San Sebastiánu. Incident sa udial v 72. minúte a po krátkom ošetrení 23-ročného trenčianskeho rodáka na hracej ploche nahradil Francisco Beltrán.

23-ročný Lobotka následne putoval do nemocnice na nevyhnutné vyšetrenia. Prvotné informácie z klubovej šatne neboli vôbec priaznivé. "Lobotka odišiel do nemocnice s barlami. Vôbec nemohol stúpiť na nohu. Je to ihlica v ľavej nohe. Musíme však dúfať, že to nebude to, čoho sa obávame. Je to však zlé!" boli bezprostredné slová ustarosteného trénera Celty Vigo Antonia Mohameda. 

Prvotné röntgenové vyšetrenia ale našťastie zahnali najhoršie obavy o zlomenine lýtkovej kosti na ľavej nohe, ktorá podľa španielskych médií mohla slovenského reprezentanta z herného diania vyradiť až na pol roka. Potvrdila to Celta na klubovom webe po vyšetreniach v nemocnici. Už dnes na Lobotku čakajú ďalšie vyšetrenia, ktoré pomôžu presnejšie odhadnúť dĺžku absencie slovenského špílmachra španielskeho klubu. 


Tagy: Stanislav Lobotka Real Sociedad San Sebastián Celta de Vigo Willian José

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
rccelta.es

DISKUSIA