Veľká hrozba vo svete boxu: Ak sa prezidentom stane kriminálnik, hrozí najhoršie!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Kazach Serik Konakbajev, jeden z dvoch kandidátov na šéfa svetového boxu, upozornil delegátov kongresu AIBA v Moskve, že tomuto pästiarskemu športu reálne hrozí vyradenie z olympijského programu. Stane sa tak v prípade, že delegáti zvolia za svojho prezidenta Uzbeka Gafura Rachimova, ktorý je údajne na zozname najväčších uzbeckých kriminálnikov. Túto hrozbu už niekoľkokrát zopakovali aj členovia Medzinárodného olympijského výboru.

"Myslím si, že členovia MOV to myslia vážne. Skutočne hrozí, že box nebude súčasťou programu OH 2020 v Tokiu," povedal 58-ročný Konakbajev, strieborný medailista v boxe z OH 1980 v Moskve. "Nevýhodou mňa a môjho tímu je fakt, že sme neskoro začali s kampaňou," dodal Konakbajev na webe insidethegames.biz.

Napriek úsiliu Konakbajeva podľa pozorovateľov zostáva favoritom na prezidenta AIBA 67-ročný Rachimov. A to aj napriek tomu, že neuspel v snahe vymazať svoje meno z čiernej listiny vypracovanej ministerstvom financií USA, na ktorej figurujú kriminálne živly z bývalého Sovietskeho zväzu. Konkrétne mal byť zapletený do obchodu s heroínom, čo vehementne popiera. Faktom však je, že Interpol ho už v júli odstránil zo zoznamu hľadaných osôb pre trestnú činnosť.

O novom šéfovi svetového amatérskeho boxu sa rozhodne v sobotu na kongrese AIBA v hoteli Radisson Royal v Moskve.


Tagy: Serik Konakbajev

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA