Dúbravka vraj nehľadá výhovorky, no v reprezentácii sa podľa neho nič nestalo!

Bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák
Bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák

BRATISLAVA - Za odstúpením Jána Kozáka z postu trénera slovenskej futbalovej reprezentácie bol neprofesionálny prístup časti hráčskeho kádra po sobotňajšej prehre v Trnave s Českom (1:2) v európskej Lige národov. Ján Kozák na tlačovej konferencii v sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) potvrdil, že sedmička hráčov sa v sobotu večer zabávala v nočnom klube a porušila tým interné pravidlá slovenskej reprezentácie. Boli to brankári Martin Dúbravka, Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss.

Svoje k situácii povedal aj slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, ktorého klub sa v Anglicku trápi. Okrem otázok na aktuálnu formu sa novinári chceli venovať aj téme v slovenskej reprezentácii. K tomu mal Dúbravka ale iba skromné vyjadrenie.

"Keď sa chcete stať naozaj dobrým hráčom, nemôžete stále hľadať ospravedlnenia a výhovorky. Na čo sú vlastné dobré? Kam nás posunú? Nikam, takže v tomto smere sa v tíme nebavíme," uviedol Martin Dúbravka. Skúsený 29-ročný gólman rovnako podotkol, že v ťažkej situácie sa snaží nevnímať kritiku, ktorá sa na klub valí z médií. "Vypol som si anglické televízne kanály. Ak to nesledujem, nedostane sa mi to do hlavy. V opačnom prípade sa s tým len ťažko vyrovnáva. My len potrebujeme robiť svoju prácu a nestarať sa o to, o čo nemusíme," myslí si Dúbravka.

Žilinský rodák musel nedávno riešiť aj jeden problém v slovenskej reprezentácii. Dúbravka bol totiž súčasťou sedmičky futbalistov, ktorí na reprezentačnej akcii A-tímu SR porušili večierku, "povyrazili" si do otvorenej spoločnosti a na základe tohto incidentu tréner Ján Kozák odstúpil z funkcie. Dúbravka sa neskôr Kozákovi ospravedlnil so slovami, že prežíva ťažké obdobie v Newcastli. "V mojich očiach sa nič v skutočnosti nestalo," dodal Dúbravka v internetovej verzii Daily Mail.


Tagy: Martin Dúbravka Newcastle United Ján Kozák

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA