VIDEO Golden State naďalej ničí súperov, najlepší štart Toronta v histórii

Stephen Curry strieľaStephen Curry strieľa Zdroj: SITA/AP Photo/Ben Margot

OAKLAND - Basketbalisti Golden State pokračujú v zámorskej NBA na víťaznej vlne. Warriors v piatok na domácej palubovke zdolali Minnesotu 116:99 a pripísali si už siedmy triumf po sebe. Úradujúci šampióni pred vstupom do záverečnej štvrtiny zaostávali za súperom o štyri body, ale poslednú 12-minútovku vyhrali suverénne 33:12.

Bodovým lídrom Golden State bol krídelník Kevin Durant s 33 bodmi, pridal k nim aj 13 doskokov. Rozohrávač Stephen Curry dosiahol 28 bodov, za tri body premenil 4 z 12 striel. Tréner Warriors Steve Kerr po stretnutí chválil najmä univerzála Draymonda Greena, ktorý nazbieral 9 bodov, 9 doskokov, 11 asistencií a 3 bloky. "Naša obrana v poslednej štvrtine bola neskutočná. Nie som si istý, či som videl Draymonda hrať niekedy lepšie, odkedy som tu. Jeho obrana bola vždy fantastická, ale teraz sa ešte lepšie vie postarať o loptu. Jeho výkony každého burcujú, je veľká zábava sledovať jeho hru," povedal Kerr.

Víťazstva sa po štvorzápasovom mlčaní dočkali hráči Houstonu, ktorí bez zraneného lídra Jamesa Hardena uspeli na palubovke Brooklynu 119:111. Rockets potiahol rozohrávač Chris Paul, pripísal si 32 bodov, 11 asistencií a 5 trojok. Zahanbiť sa nenechal ani veterán Carmelo Anthony s 28 bodmi. "Trénerom sme povedali, aby nás chvíľu nechali porozprávať sa medzi sebou," komentoval Paul. "Každý jeden z nás sa musel pozrieť do zrkadla, to isté sme spravili ako tím a zistili sme, čo chceme. A dnes sme to spravili," dodal Anthony. Víťaz základnej časti z minulej sezóny Houston napriek tomu má na konte len dve víťazstvá zo siedmich súbojov.

Toronto zažíva najlepší štart do ročníka vo svojej histórii, vo Phoenixe vyhralo 107:98 a dostalo sa na bilanciu 8 víťazstiev, 1 prehra. Raptors definitívne zlomili dotieravého súpera v poslednej štvrtine sériou 14:2. Lídrom hostí bol opäť Kawhi Leonard, ktorý nastrieľal 19 bodov. "Zápas trvá 48 minút a podľa mňa sme hrali celkom dobre asi 28 minút. Musíme to natiahnuť. Nemyslím si, že vieme celý duel hrať dobre, ale po novom roku by sme sa chceli dostať za hranicu 40 minút," uviedol kouč Toronta Nick Nurse.

Orlando - Los Angeles Clippers 95:120 (22:22, 22:35, 28:30, 23:33)
Najviac bodov: Vučevič 22 (11 doskokov), Fournier 19, Augustin 13 - L. Williams 28 (5 trojok), T. Harris 21, Gallinari 13

Brooklyn - Houston 111:119 (32:25, 29:31, 25:35, 25:28)
Najviac bodov: LeVert 29, J. Harris 18, Russell a Dinwiddie po 12 - C. Paul 32 (11 asistencií, 5 trojok), C. Anthony 28 (6 trojok), Capela 22 (13 doskokov)

Chicago - Indiana 105:107 (37:22, 21:38, 22:27, 25:20)
Najviac bodov: Blakeney 22, LaVine 20, Justin Holiday 19 (5 trojok) - Oladipo 25 (14 doskokov), M. Turner 18 (6 blokov), D. Collison 14

Washington - Oklahoma City 111:134 (30:35, 20:44, 35:31, 26:24)
Najviac bodov: Beal 27, D. Howard 20, Wall 19 - Westbrook 23 (12 asistencií), Jerami Grant 22, George 17

Dallas - New York 106:118 (27:33, 32:23, 18:33, 29:29)
Najviac bodov: D. Smith 23, Finney-Smith 19, Dončič 18 - Trier 23, Hardaway 18, M. Robinson (10 doskokov) a Kanter po 13

Utah - Memphis 100:110 (31:29, 29:24, 18:30, 22:27)
Najviac bodov: Rubio 22 (11 asistencií), Ingles 19, Crowder 18 - Conley 28, Mack 19, M. Gasol 17 (10 doskokov)

Phoenix - Toronto 98:107 (26:23, 26:25, 19:29, 27:30)
Najviac bodov: Canaan 19, D. Booker 18, Ayton 17 (18 doskokov) - K. Leonard 19, Valančiunas 16, Ibaka 14

Golden State - Minnesota 116:99 (36:32, 25:26, 22:29, 33:12)
Najviac bodov: Durant 33 (13 doskokov), Stephen Curry 28, K. Thompson 22 - Wiggins 22, Butler 21, Okogie 15