Jágr v spomienkach spoluhráčov z Floridy: Nikoho nemôže prekvapiť, že hral aj v takomto veku

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

HELSINKI - Mimoriadna pracovitosť. To sa ako prvé vybaví hokejistom Floridy Jonathanovi Huberdeauovi a Vincentovi Trocheckovi pri spomienke na bývalého spoluhráča Jaromíra Jágra, s ktorým v drese Panthers odohrali takmer tri sezóny. Obaja zároveň priznávajú, že sa vďaka druhému najproduktívnejšiemu hráčovi v histórii NHL naučili veľa vecí.

"Mal neskutočnú pracovnú morálku. Drel oveľa tvrdšie ako všetci ostatní hráči, s ktorými som kedy hral. Robil všetko, čo bolo v jeho silách. Preto nemôže nikoho prekvapiť, že hral aj v takomto veku. Do tréningu i mimo neho vložil nesmierne úsilie, aby mal istotu, že je na tej najvyššej možnej úrovni a že bude hrať čo najdlhšie," povedal Trocheck počas zápasov Global Series v Helsinkách medzi Floridou a Winnipegom.

"Aj napriek svojmu veku chodil neskoro večer trénovať a tvrdo pracoval. Snažil sa, aby sme sa zlepšili. Čas s ním sme si užívali, je to dobrý chlap a veľmi nám pomáhal," pridal Huberdeau, ktorý s Jágrom a Aleksanderom Barkovom vytvoril údernú formáciu.

Olympijský víťaz z Nagana mal na spoluhráčov veľký vplyv. "Ukázal mi, ako držať puk, v tom bol naozaj dobrý, pomáhal si dlhou hokejkou. Tiež nám poradil, aby sme využívali telo. Keď sme s ním hrali, strávili sme v útočnom pásme veľa času, pretože na seba naviazal dvoch hráčov a vytvoril nám priestor. Vážne sme si užívali, že hráme s takou legendou," uviedol Huberdeau.

"Veľa som toho od neho pochytil. Je to budúci člen Siene slávy. Keď nastupujete po jeho boku, automaticky sa od neho učíte," podotkol Trocheck.

Jágra na Floride preslávili i nočné tréningy, Huberdeau s Trocheckem sa ich však nezúčastnili. "V noci zvyčajne spím, takže som ho nechal pracovať. Keď som sa dostal na ľad, tak so mnou trochu hovoril a po tréningu sme si zabruslili navyše," vyhlásil Huberdeau.

S dvojnásobným víťazom Stanley Cupu si užili aj veľa zábavy. "Správal sa ako osemnásťročný. Bola s ním zábava, pohodovo sa s ním hovorilo. Veľa vtipkoval, hlavne na Bjugstadov účet," zaspomínal s úsmevom Trocheck.


Tagy: Jaromír Jágr Florida Panthers Jonathan Huberdeau Vincent Trocheck

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA