Belasá armáda si znovu zabudla pušný prach: Bratislavu oraboval ďalší silný súper

Radosť Lokomotivu po presnom zásahuRadosť Lokomotivu po presnom zásahu Zdroj: SITA/Braňo Bibel

BRATISLAVA - Po štvrtkovom triumfe nad Novosibirskom vyšli hráči Slovana Bratislava v sobotu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bodovo naprázdno. Zverenci trénera Vladimíra Országha podľahli Lokomotivu Jaroslavľ 0:3. Na Zimný štadión Ondreja Nepelu si našlo cestu 8587 divákov, čo je najvyššia návšteva na domácom súboji Slovana v tejto sezóne.

"Belasí" držali krok so súperom počas celého duelu, ale doplatili na dve chyby v 39. minúte, keď Marka Čiliaka v rozpätí dvadsiatich sekúnd prekonali Andrej Loktionov a Stepan Sannikov. Gólovú bodku za zápasom dal v 51. Daniil Apaľkov.

Po 26 dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 20 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 10. miesto, Na ôsmu priečku znamenajúcu prienik do play-off strácajú jeden bod. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, v pondelok 5. novembra o 18.30 h privíta Barys Astana.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - sobota:

HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 39. Loktionov (D. Apaľkov), 39. Sannikov (Rafikov), 51. D. Apaľkov (S. Kronwall, Kutuzov)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Gusev - Berseňov, Judin (všetci Rus.), 8587 divákov

Zostavy:
Slovan: Čiliak - É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Bačík, Švarný, A. Jánošík - Řepík, Taffe, Červený - Liška, M. Sukeľ, Lunter - Lamper, Bailey, Rau - Jeglič, Chipchura, T. Hrnka
Jaroslavľ: Salák - Afanasiev, Nakládal, Rafikov, N. Čerepanov, S. Kronwall, Kutuzov, Osipov - Kozun, Loktionov, D. Apaľkov - Ilienko, Sannikov, J. Averin - Kartajev, Kraskovskij, Jurtajkin - N. Kovalenko, Ivanov, Kajumov - Denisenko

Prvá tretina priniesla vyrovnanú hru s nízkym počtom šancí na oboch stranách. Brankári Čiliak a Salák nemali veľa práce a so strelami, ktoré na nich mierili, si bez väčších problémov poradili. V závere úvodnej časti a v úvode druhej hral Slovan presilovku, ale súperovho gólmana neohrozil. Vzápätí mali početnú výhodu aj hostia, no skóre sa nemenilo. V 27. min Čiliak vynikajúcim zákrokom zlikvidoval brejk hostí po ľavej strane.

Nasledovala séria vylúčení po viacerých šarvátkach bez zmeny stavu. Prišla však 39. minúta a šok pred domácich priaznivcov. Hostia dvakrát v rozpätí dvadsiatich sekúnd udreli. Najprv Loktionov využil prihrávku D. Apaľkova spoza bránky a po ňom prestrelil Sannikov z ostrého uhla Čiliaka. Od 47. min hral Slovan presilovku, ale do šancí sa dostávali hostia.

Už v rovnovážnom stave sa puk dostal k D. Apaľkovovi do ľavého kruhu a jeho presné zakončenie znamenalo tretí gól a pohodlné vedenie Lokomotivu 3:0. Do konca duelu si už hostia ustrážili náskok a získali dva body.

Viac o téme: Lokomotiv Jaroslavľ HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky, SITA