Fergie Time? Zabudnite, v móde je Valderde Time: Z obratu Barcelony prestanete dýchať!

FC BarcelonaFC Barcelona Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

VALLECANO - Hráči FC Barcelona takmer stratili body na ihrisku predposledného Raya Vallecano. Hostia ešte v 87. min prehrávali 1:2, ale napokon triumfovali 3:2. Hrdinami "Blaugranas" sa stali Ousmane Dembélé a Luis Suárez, ktorí gólmi v závere otočili stav v prospech FC Barcelona. Katalánsky klub si víťazstvom upevnil líderskú pozíciu v La Lige, druhé Atlético Madrid má o štyri body menej.

Futbalisti Atlética Madrid si nepripísali proti zostupom ohrozenému Leganésu plný počet bodov a na jeho ihrisku remizovali 1:1 v sobotňajšom stretnutí 11. kola La Ligy. Dvadsať minút pred koncom otvoril skóre z priameho kopu Antoine Griezmann, no v 82. min zaistil domácim bod Guido Carrillo, ku ktorému sa dostala lopta rovnako po štandardnej situácii.

Real Madrid triumfoval na domácej pôde nad Valladolidom 2:0. Stretnutie bolo dlho vyrovnané, rozhodla až záverečná desaťminútovka. V 83. min nešťastne prekonal vlastného brankára stopér hostí Kiko a o šesť minút neskôr poistil víťazstvo "bieleho baletu" z pokutového kopu Sergio Ramos.