Országh napriek zvädnutej ofenzíve nevešia hlavu: Musím chalanov pochváliť!

Rudolf Červený
Rudolf Červený

BRATISLAVA - Po štvrtkovom triumfe nad Novosibirskom vyšli hráči Slovana Bratislava v sobotu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bodovo naprázdno. Zverenci trénera Vladimíra Országha podľahli Lokomotivu Jaroslavľ 0:3. Na Zimný štadión Ondreja Nepelu si našlo cestu 8587 divákov, čo je najvyššia návšteva na domácom súboji Slovana v tejto sezóne. Hlasy po zápase:

hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Hrali sme proti veľmi dobrému súperovi, ale musím chalanov pochváliť. Dnes to bolo obranách, chalani hrali dobre. Bolo to o chybách my sme ich urobili viac, čo súper potrestal. V závere sme chceli urobiť niečo s výsledkom, ale nevyužili sme šance. Podali sme však zodpovedný výkon, bolo to o jednom góle."

Dmitrij Kvartalnov, tréner Jaroslavle: "Som spokojný s výsledkom i hrou. Hrali sme veľmi dobre v obrane a podržal nás aj brankár." 

Michal Sersen, kapitán Slovana: "Hrali sme, bojovali sme, ale bohužiaľ, Lokomotiv je veľmi kvalitné mužstvo. Urobili sme v druhej tretine dve chyby a obe potrestali. Chyby sa však budú robiť vždy. My sme sa snažili, ale na súpera to dnes nestačilo."

Žiga Jeglič, útočník Slovana: "Hrali sme dobre, podľa mňa sme polovicu zápasu boli lepší. Ale súper hral takticky dobre a potrestal naše chyby. Ja som mal veľa energie, ale bolo vidieť, že som nehral zápas 8 mesiacov."

Ivan Švarný (obranca Slovana): "Nedá sa povedať, že nás zlomili dva zlepené góly v závere druhej tretiny. Mali sme to veľmi dobre rozohrané. Bola tam rýchlosť, tvrdosť aj emócie. Teda všetko, čo k hokeju patrí. Nepodarilo sa nám dať ani jeden gól a bez toho sa nedá zvíťaziť. Tam je problém. Atmosféra bola výborná a diváci nám aj po prehre zatlieskali. Je len na nás, ako sa im odvďačíme v ďalšom súboji."


Tagy: Vladimír Országh HC Slovan Bratislava Žiga Jeglič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/Braňo Bibel

DISKUSIA