VIDEO V Partizánskom sa stal zázrak: Najväčší obrat v histórii slovenského hokeja!

Tím HK Iskra PartizánskeTím HK Iskra Partizánske Zdroj: Facebook HK Iskra Partizánske

PARTIZÁNSKE - Neuveriteľné momenty sa včera diali na zápase 2. hokejovej ligy medzi HK Iskra Partizánske a HK 91 Senica.

Hostia vyhrávali po prvej tretine hrozivým skóre 0:5 a duel sa v tej chvíli zdal byť rozhodnutý. Lenže domáci to ani náhodou nezabalili a po dvoch tretinách aspoň znížili stav na 2:5. Tretia tretina však bola pre Iskru ako vystrihnutá rozprávky.

V 45. minúte bol rozdiel už len jednogólový a záverečný nápor priniesol vyrovnanie v čase 59:56. Obe mužstvá už mali v hlavách predĺženie, s čím sa ale nezmieril obávaný kanonier, ktorý strelil aj vyrovnávajúci gól.

Útočník Libor Káčer sa okamžite po buly dostal k puku a presnou bombou rozhodol o triumfe Partizánskeho 6:5 v čase 59:59. Domáci hráči naskákali na ľad ako Česi v Nagane a Seničania nechápali a ešte zrejme dlho toto fatálne zlyhanie chápať nebudú.

Otočiť zápas, keď tím prehráva vyšším rozdielom, sa občas stane. Aj počas týždňa v 1. lige prehrávali Michalovce s Humenným 1:5 a nakoniec zvíťazili 7:6 po predĺžení. Ale doháňať po prvej tretine manko 0:5, päť sekúnd pred koncom prehrávať 4:5 a aj tak vyhrať v riadnom hracom čase, je možno aj svetový unikát. Preto sú hokejisti Partizánskeho hrdinovia víkendu.

Po zápase tak nemohla chýbať ani tradičná víťazná ďakovačka.

Viac o téme: HK Iskra Partizánske HK 91 Senica Libor Káčer
  • Autor: © Zoznam/Marek Žák
  • Zdroj: športky