Djokovič neveril vlastným očiam: VIDEO parády Federera, ktorá rozburácala parížsku halu!

Roger Federer v súboji s Djokovičom dokázal, že ešte stále nepatrí do starého železaRoger Federer v súboji s Djokovičom dokázal, že ešte stále nepatrí do starého železa Zdroj: SITA/AP - Thibault Camus

PARÍŽ - Semifinálový súboj tenisových velikánov v parížskej hale Bercy podľa očakávania priniesol strhujúci boj a množstvo napínavých momentov. Novak Djokovič, ktorý sa v pondelok vráti na prvé miesto svetového rebríčka, uspel nad veľkým rivalom Rogerom Federerom po viac ako trojhodinovej bitve 7:6, 5:7, 7:6 a o ďalšiu cennú turnajovú trofej zabojuje s ruským súperom Karenom Chačanovom.

Djokovič semifinálovým triumfom predĺžil víťaznú sériu na 22 zápasov, ale svojmu odvekému rivalovi Federerovi napriek dvanástim brejkbalom za celý zápas nedokázal zobrať ani jedno podanie. Jeden z nich zahodil za stavu 4:3 v prvom sete, keď sa už už zdalo, že na sieť vybiehajúceho Federera zaskočí nečakaný odraz loptičky od pásky, ale potom to prišlo. Tenisová legenda potvrdila, že ešte stále nepatrí do starého železa a má čo ponúknuť. Bravúrny reflex a okamžitá reakcia Federera rozburácali parížsku halu a zaskočili nechápajúceho Djokoviča, ktorý sa majstrovstvu súpera len prizeral.

Tridsaťjedenročný Djokovič výhrou vylepšil vzájomnú bilanciu s Federerom na 25:22. Vo francúzskej metropole sa bude usilovať o piaty triumf, 33. titulom z turnaja Masters by vyrovnal rekord Rafaela Nadala. Federer si musí na jubilejný 100. titul z okruhu ATP ešte počkať.

"Toto bol pravdepodobne ten najmimoriadnejší zápas, ktorý som tento rok odohral. Z dvanástich brejkbalov nevyužiť ani jediný a napriek tomu vyhrať - neviem, či sa mi vôbec niekedy niečo také stalo," povedal na kurte Djokovič, ktorý uspel aj napriek 54 víťazným úderom súpera. Z mečbalu sa radoval po troch hodinách a dvoch minútach, dlhšiu trojsetovú bitvu spolu obaja veľkí súperi nikdy nezohrali.

Novak Djokovič Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Michel Euler

Viac o téme: Roger Federer Novak Djokovič Karen Chačanov
  • Zdroj: ČTK, športky