VIDEO Bayern proti Freiburgu zlyhal po dlhých 21 rokoch: Išlo by to oveľa jednoduchšie, keby ...

Gólové oslavy futbalistov SC FreiburgGólové oslavy futbalistov SC Freiburg Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

MNÍCHOV - V sobotňajšom stretnutí 10. kola nemeckej Bundesligy futbalisti Bayernu Mníchov doma len remizovali s Freiburgom 1:1. Hostia tak prelomili negatívnu sériu, keď naposledy zabodovali na pôde Bayernu ešte v roku 1997. Borussia Dortmund využila zaváhanie svojho úhlavného rivala a na ihrisku Wolfsburgu zvíťazila 1:0, vďaka čomu zvýšila na čele tabuľky náskok na štyri body.

Bayern mal výraznú prevahu aj z pohľadu 73-percentného držania lopty, na bránu súpera vyslal 24 streleckých pokusov. Skórovať sa však hráčom bavorského klubu podarilo až v 80. minúte zásluhou sólovej akcie Gnabryho. Lenže v závere favorit neudržal vedenie a gólom Hölera si Freiburg pripísal cennú remízu. "Môžete vidieť, že uplynulé týždne to nie je ono. Sú fázy zápasu, keď naozaj hráme dobre, ale nevieme to udržať celých 90 minút. Musíme sa sami seba spýtať, prečo to tak je," citovala agentúra DPA kapitána Bayernu Manuela Neuera. Nespokojnosť neskrýval ani domáci tréner Niko Kovač: "Išlo by to oveľa jednoduchšie, keby Lewandowski využil nejakú zo svojich šancí. Z výsledku som sklamaný." Na Bayern sa môže bodovo dotiahnuť Borussia Mönchengladbach v prípade nedeľňajšieho víťazstva nad Düsseldorfom.

Dortmund aj bez zranených obrancov Lukasza Piszczeka a Marcel Schmelzera dokázal vyhrať najtesnejším rozdielom vo Wolfsburgu. V 27. minúte o tom rozhodol hlavičkovým zakončením kapitán tímu Marco Reus. Pre lídra tabuľky to bol celkovo už 30. gól v prebiehajúcom ročníku. "Bol to náročný zápas, ale podali sme dobrý výkon, s čím som spokojný. Na ihrisku ukazujeme dobrú mentálnu silu, čo je pre mňa veľmi dôležité,“ reagoval tréner Dortmundu Lucien Favre. "Vždy som rád, keď môžem tímu pomôcť. Teraz sa nám darí a funguje to aj na ihrisku. Mali sme pri niektorých šanciach súpera šťastie, ale na tom nezáleží. Dúfam, že budeme čo najdlhšie úspešní," uviedol po zápase strelec jediného gólu Reus.

V sobotu 10. novembra sa v rámci 11. kola najvyššej nemeckej súťaže stretne práve Dortmund s Bayernom, ktorý bude mať príležitosť uštedriť lídrovi prvú prehru v tomto ligovom ročníku.

Viac o téme: SC Freiburg FC Bayern Mníchov