VIDEO Manchester City potupil ďalšieho súpera, Morata hrdinom londýnskej Chelsea

Leroy Sané so spoluhráčmi oslavuje gól Manchestru CityLeroy Sané so spoluhráčmi oslavuje gól Manchestru City Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

LONDÝN - Futbalisti anglického majstra Manchestru City vyhrali v nedeľňajšom zápase 11. kola Premier League doma nad FC Southampton vysoko 6:1. Sú tak na čele tabuľky s 29 bodmi o dva body pred dvojicou Chelsea a FC Liverpool.

Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu v tejto sezóne v lige rovnako ako LFC ešte neprehrali. Na Etihad Stadium viedli už v 18. minúte 3:0, a hoci hostia po polhodine z penalty znížili, v nadstavenom čase prvého polčasu na 4:1 zvýšil Raheem Sterling. Ten istý hráč potom v druhom dejstve strelil druhý gól v dueli a v nadstavenom čase spečatil jasné víťazstvo "Citizens" Leroy Sane.

V druhom súboji nedele zvíťazila Chelsea Londýn na Stamford Bridge nad Crystal Palace 3:1 a dostala sa o skóre na druhé miesto pred FC Liverpool. Dvoma gólmi k tomu prispel španielsky útočník Álvaro Morata. Aj o "The Blues" platí, že v PL v tejto sezóne ešte neokúsili chuť prehry.

Manchester City - FC Southhampton 6:1 (4:1)
Góly: 45.+2 a 67. Sterling, 6. Hoedt (vlastný), 12. Agüero, 18. D. Silva, 90.+1 Sane - 30. Ings (z 11 m)

Chelsea Londýn - Crystal Palace 3:1 (1:0)
Góly: 32. a 65. Morata, 70. Pedro - 53. Townsend

Viac o téme: FC Chelsea Londýn Manchester City FC FC Southampton