Exreprezentant Ďurica to prehnal: VIDEO brutálneho zákroku, ktorým súpera poslal do nemocnice

Ján Ďurica (44) Ján Ďurica (44) Zdroj: fkjablonec.cz

PRAHA - Futbalisti pražskej Dukly v 14. kole prvej českej ligy doma utrpeli s Jabloncom debakel 2:6 a vrátili sa na posledné miesto. Severočesi vonku v najvyššej súťaži zvíťazili tretíkrát za sebou a spravili si chuť po stredajšom pohárovom vyradení s Karvinou. V drese domácich absolvoval celé stretnutie exreprezentant Slovenska Ján Ďurica, ktorý ale na stretnutie určite nebude spomínať v dobrom.

Jablonec začal aktívnejšie a už v deviatej minúte otvoril skóre. Ďurica nezvládol odkopnúť loptu a poslal ho priamo k Masopustovi, ktorý ešte slovenského stopéra obišiel a prepálil brankára Radu. Hostia za päť minút viedli už 2:0. Jovovič nacentroval do šestnástky, uzdravený Doležal sa zbavil Ďuricu a špičkou kopačky posunul loptu do bránky.

Značne frustrovaný Ďurica potom nevyberaným zákrokom skosil Masopusta a k nevôli hostí dostal len žltú kartu. Strelec prvého gólu musel odstúpiť z hry a bol prevezený do nemocnice. "Samozrejme ten zákrok bol tvrdý, viacmenej Maso nebol na to pripravený, spevnený. Títo rýchlostní hráči vždy s tým musia počítať. Je škoda, že sa to stalo dnes. Odišiel na vyšetrenie, na presnú diagnózu musíme počkať. Pravdepodobne na ten najbližší zápas určite nebude pripravený," uviedol jablonecký kouč Petr Rada.

"Z nášho pohľadu tragický, možno trošičku tragikomický vstup do zápasu, keď v 20. minúte sme prehrávali 3:0. A vlastne do konca zápasu sme žali to, čo sme zasiali," povedal po krutom debakli na tlačovej konferencii tréner Dukly Roman Skuhravý.

Jablonec je po výhre s 26 bodmi priebežne na šiestej priečke, Dukla po debakli klesla na samé dno tabuľky.

Viac o téme: Ján Ďurica FK Dukla Praha FK Jablonec Lukáš Masopust
  • Zdroj: ČTK, športky