Obrovská tragédia priamo na ihrisku: Smrť známeho českého rozhodcu šokovala aj divadlo

Ani rýchly zásah vrtuľníka už neodvrátil tragickú smrť českého rozhodcu
Ani rýchly zásah vrtuľníka už neodvrátil tragickú smrť českého rozhodcu

ŽELEZNÝ BROD - Futbalové stretnutie českej krajskej futbalovej súťaže medzi domácim TJ FK ŽBS Železný Brod a hosťujúcim Arsenal Česká Lípa nedohrlai. Dôvodom bola obrovská tragédia, ktorá sa odohrala priamo na hracej ploche.

Hlavný arbiter spomínaného zápasu Zdeněk Nádeník (†48) v priebehu duelu skolaboval a priamo na ihrisko pre neho priletel vrtuľník. Lekári ho už ale bohužiaľ nedokázali zachrániť. O tragickej udalosti informoval na svojom facebookovom profile dlhoročný kamarát rozhodcu.

"Smutná a len ťažko uveriteľná správa. Zdeněk Nádenník zomrel. Pri futbalovom zápase Železný Brod - Česká Lípa ako hlavný arbiter skolaboval. Jeho posledné slová na ihrisku boli: "Chalani počkajte, len čo sa nadýchnem". Potom ho kriesili a podarilo sa ho oživiť," popisoval chvíle hrôzy na štadióne TJ FK ŽBS Železný Brod. 

Ani snaha zasahujúcich prítomných a rýchlo privolaná odborná pomoc ale nedokázali zachrániť život populárneho rozhodcu. "Okamžite bol helikoptérou prevezený do libereckej nemocnice, kde bol s diagnózou prasknutej srdcovej aorty operovaný. Bohužiaľ za pár hodín zomrel. Mal iba 48 rokov. Úprimnú sústrasť jeho blízkym. Je to jednoducho strašné. Osobne som ho poznal od jeho 8 rokov a trénoval ho od žiačikov," napísal šokovaný Miloslav Cihlář.

Hrozná udalosť poriadne šokovala aj liberecké Divadlo F. X. Šaldy, kde známy rozhodca stvárňoval roly hneď v štyroch inscenáciách. 


Tagy: Zdeněk Nádeník TJ FK ŽBS Železný Brod Arsenal Česká Lípa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Foto:
Instagram

DISKUSIA