VIDEO Mikúš hrdinom stretnutia: Šťastné víťazstvo, ale dva body sú dva body

Juraj Mikúš v drese Litvínova
Juraj Mikúš v drese Litvínova

LITVÍNOV - Hrdinom nedeľňajšieho stretnutia 17. kola českej hokejovej extraligy Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov bol slovenský útočník hostí Juraj Mikúš, ktorý svojím gólom v 4. minúte predĺženia rozhodol o jeho osude.

"Šťastné víťazstvo, keďže brankár domácich Peters chytal vynikajúco, ale dva body sú dva body," poznamenal pre športové spravodajstvo Českej televízie 31-ročný J. Mikúš, ktorý dosiahol svoj štvrtý gól v sezóne. Okrem toho má na konte aj tri asistencie.

Podkrušnohorské derby pred vypredaným hľadiskom s 5250 divákmi dospelo po jednom góle v riadnom hracom čase na oboch stranách až do predĺženia, v ktorom Mikúš ukázal svoju šikovnosť. Puk nahodený obrancom Janom Ščotkom tečoval pod brvno bránky Justina Williama Petersa, čím zariadil litvínovské víťazstvo 2:1. Hokejisti HC Verva, ktorého dres si obliekli aj ďalší traja Slováci - brankár Jaroslav Janus, útočník František Gerhát a obranca Ladislav Romančík, ním prerušili sériu troch prehier a pred reprezentačnou prestávkou sa držia na 7. mieste s päťbodovým odstupom na lídra HC Sparta Praha. Chomutovčania neuspeli štvrtýkrát v sérii a naďalej uzatvárajú poradie najvyššej českej hokejovej súťaže.


Tagy: Juraj Mikúš Piráti Chomutov HC Verva Litvínov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
hcverva.cz; Video: Isport.cz

DISKUSIA