Rana pod pás pre organizátorov aj fanúšikov: Nadal tesne pred žrebom odriekol účasť na Turnaji majstrov

Rafael Nadal
Rafael Nadal

LONDÝN - Španielsky tenista Rafael Nadal pre zranenie nebude hrať na blížiacom sa výberovom šampionáte najlepšej osmičky svetových tenistov Nitto ATP Finals v Londýne (11. - 18. novembra). Bezprostredným dôvodom je operačný zákrok na boľavom členku. Znamená to, že 11-násobný víťaz Roland Garros už ukončil svoju sezónu. Oznámil to prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti twitter.

Sedemnásťnásobný grandslamový šampión Nadal sa odhlásil aj z predchádzajúceho turnaja série ATP World Tour Masters 1000 v Paríži, tam bolo dôvodom boľavé brušné svalstvo. Nadal sa mal vrátiť v Paríži do súťažného diania po prestávke spôsobenej zranením kolena, ktoré ho prinútilo skrečovať semifinálový zápas na US Open proti Juanovi Martinovi Del Potrovi. Práve vynútená neúčasť v Paríži stála 32-ročného Španiela líderskú pozíciu v rebríčku ATP, ktorú musel prepustiť Srbovi Novakovi Djokovičovi.

"Píšem tieto slová ako svoj koniec sezóny. Bol to komplikovaný rok. Po tenisovej stránke výborný v čase, keď som bol fit, ale zároveň zlý vtedy, keď ma postihli zranenia," uviedol Rafael Nadal na twitteri. "Po problémoch s brušným svalstvom v Paríži sa zasa objavil pravý členok, ktorý sa mi ozval už aj niekoľkokrát predtým a tentoraz si vyžiadal operačný zákrok. Využívam možnosť dať sa radšej do poriadku a vyhnúť sa problémom v budúcnosti. Verím, že v nastávajúcej sezóne budem maximálne zdravý. Ďakujem všetkým za pochopenie a podporu," prihovoril sa ľavák z Malorky svojim fanúšikom.

Práve v pondelok večer vyžrebuovali v Londýne šampionát tenistov Nitto ATP Finals. Okrem Nadala sa na ňom z hráčov oprávnených štartovať nezúčastní ani Argentínčan Juan Martín Del Potro, ktorého zradilo koleno. Del Potra nahradil Japonec Kei Nišikori a Nadala pôvodne druhý náhradník Američan John Isner. Tridsaťtriročný Isner sa stane tretím najstarším debutantom na šampionáte ATP od jeho ustanovenia v roku 1970. Vôbec najstarším tenistom s premiérou bol Austrálčan Ken Rosewall, na prvom ročníku v Tokiu 1970 si zahral ako 36-ročný.

Novou dvojicou náhradníkov pre účasť v Londýne 2018 sa stali šampión z nedávneho halového Paríža Rus Karen Chačanov a Chorvát Borna Čorič.


Tagy: Rafael Nadal Turnaj majstrov

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA