Tragická smrť legendárneho thaiboxera v ringu: Po tvrdej rane upadol do bezvedomia!

Christian Daghio po tvrdom údere upadol do kómy
Christian Daghio po tvrdom údere upadol do kómy

THAJSKO - V bojových športoch sa občas stávajú aj situácie, z ktorých behá mráz po chrbte. Pre legendárneho talianskeho thaiboxera Christiana Daghia mal byť zápas s domácim Donom Pareuangom jeden z posledných v kariére, nakoniec sa stal aj jeho osudovým.

Taliansky thaiboxer mal už 49 rokov, ale stále sa cítil byť vo skvelej forme. Christian Daghio sa preslávil v začiatkoch svojej kariéry v boxe, neskôr sa však začal venovať thaiboxu, ktorého domovom je pochopiteľne Thajsko. Práve na tejto pôde absolvoval svoj posledný zápas proti borcovi Donovi Peruangovi, ktorý ho tvrdo knokautoval. Talian však neprehral len zápas, ale aj následný boj o život. Po tvrdej rane totiž upadol do bezvedomia, z ktorého sa už neprebral. 

Jeho brat Fabrizio sa k celej veci vyjadril neskutočnou vetou: "Zomrel tak, ako si to želal. Necítim žiadnu ľútosť, takto si to predstavoval. Chcel boxovať až do 80-tky. Ring bol jeho život a zomrel ako šampión." 

Smrť thaiboxera bola zavinená aj predchádzajúcimi poškodeniami mozgu po tvrdých ranách, ktoré počas kariéry utrpel, v nej mal za sebou už viac ako 200 zápasov.

 


Tagy: Christian Daghio Don Pareauang Smrť thaiboxera

Zdroj:
športky
Foto:
youtube; Video: youtube

DISKUSIA