VIDEO Prekvapenie v Belehrade: Liverpool nečakane prehral na pôde Crvenej Zvezdy

Hráč Liverpoolu Mohamed SalahHráč Liverpoolu Mohamed Salah Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovič

Bratislava 6. novembra (TASR) - Úvodné zápasy utorňajšieho programu 4. kola Ligy majstrov priniesli prekvapenia na úkor favoritov. FC Liverpool prehral na pôde Crvenej Zvezdy Belehrad 0:2, AS Monaco podľahlo doma FC Bruggy dokonca 0:4.

Liverpool vôbec nenapodobnil výkon z domáceho vzájomného zápasu C-skupiny, v ktorom zdolal Belehrad jasne 4:0. V prvom polčase si vytvoril jedinú čistú šancu, ktorú v 17. minúte trestuhodne spálil Daniel Sturridge. Naopak, nebezpečnejší boli domáci a najmä útočník Milan Pavkov, ktorý sa v 22. minúte zavesil do vzduchu a hlavou poslal do siete center z rohu. Dvadsaťštyriročný útočník zažiaril ešte viac o sedem minút neskôr, keď výstavnou strelou z asi 23 metrov zvýšil na 2:0. Liverpoolčania zostali zaskočení a smerom dopredu nedokázali nič poriadne vymyslieť. Krátko po zmene strán sa zdalo, že Milner zasiahol v pokutovom území loptu rukou, ale rozhodca nepískal. Hostia zaznamenali prvú strelu na bránku až v 70. minúte z kopačky Salaha. Hviezdny útočník mohol znížiť o chvíľu neskôr, ale trafil len žrď. "Reds" už do konca duelu nedokázali skórovať a tak odišli z Belehradu s neočakávanou prehrou.