Ibrahimovič reagoval na záujem z Európy: Patrím jednému klubu

Zlatan Ibrahimović oslavuje gól
Zlatan Ibrahimović oslavuje gól

LOS ANGELES - Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič by si mal aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres tímu Los Angeles Galaxy. Zmluvne je s klubom viazaný aj na ďalší ročník. Avšak ako 37-ročný útočník sám povedal, jeho zotrvanie v tíme MLS bude závisieť od viacerých faktorov.

"Ide o jednoduché želania či požiadavky. Klub a taktiež aj ja máme nejaké predstavy. Určite som plný optimizmu, že sa všetko vyrieši," povedal Švéd, ktorý je v posledných dňoch vďaka skvelej streleckej forme spájaný s možným návratom do Európy. Hovorí sa najmä o ponukách od veľkoklubov Realu Madrid či AC Miláno. "Záujem z Európy ma teší, mojou prioritou však nateraz zostáva LA Galaxy. Akonáhle mám s nimi zmluvu, som ich hráčom a patrím jednému klubu. Preto som tu," vyhlásil "Ibra".

"Galaxie" sa v aktuálnej sezóne nedostali do druhého kola vyraďovacej fáze v súbojoch o šampióna MLS. Napriek tomu má Ibrahimovič veľké šance k prevzatiu ocenenia pre najužitočnejšieho hráča MLS. V základnej časti si počas 27 zápasov pripísal na svoje konto 22 gólov a 10 asistencií. Lepším strelcom bol jedine Josef Martínez z tímu Atlanta United.


Tagy: Zlatan Ibrahimovič MLS Los Angeles Galaxy

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Jae C. Hong

DISKUSIA