Svetová tenistka premýšľa o konci kariéry: Už to nikdy nebude ako predtým!

Agnieszka Radwanská
Agnieszka Radwanská

VARŠAVA - Poľská tenistka Agnieszka Radwanská má za sebou náročné obdobie. Po tom, ako v roku 2016 skončila na treťom mieste v renkingu WTA, nasledoval rebríčkový pád. V závere vlaňajšej sezóny jej patrila 28. priečka. Ročník 2018 sa pre ňu skončil už v septembri po turnaji v kórejskom Soule, dôvodom bolo zranenie nohy.

"Ani operácia by mi podľa lekárov nepomohla," uviedla v súčasnosti 75. hráčka poradia WTA pre televíznu stanicu Eurosport a dodala: "Bolí to rovnako či nosím topánky s vysokým opätkom alebo športovú obuv. Moja noha je už tak zničená behom, že už nikdy nebude ako predtým."

Podľa Radwanskej sú u nej opuchy a zápaly bežné. "Aj uprostred noci ma dokážu prebudiť kŕče. Už mi nepomáhajú ani injekcie, plazmové či kortizolové," dodala 29-ročná tenistka. Bývalá svetová dvojka by sa rada vrátila na kurty, no súčasný zdravotný stav ju núti premýšľať aj o konci kariéry. Podľa vlastných slov sa rozhodne v novembri. "Najbližšie budem tráviť veľa času rehabilitáciou a snahou dostať sa do stopercentnej formy. Najbližšie týždne ukážu, či budem schopná vrátiť sa do súťažného diania v blízkej budúcnosti alebo či vôbec, " skonštatovala finalistka Wimbledonu z roku 2012.

Svoj pohľad pridal aj jej tréner Tomasz Wiktorowski. "Iba ona vie, čím všetkým si prešla v nedávnej dobe, akým problémom musela čeliť. Nemôžem povedať, či bude pokračovať od úvodu novej sezóny alebo od Wimbledonu. V hre je veľa možností," poznamenal.


Tagy: Agnieszka Radwanská

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA