Lukáš Kozák opúšťa hokejový Poprad: Namierené má do českého tímu

Lukáš Kozák z HK Poprad počas 16. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Poprad – HC KošiceLukáš Kozák z HK Poprad počas 16. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Poprad – HC Košice Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD - Slovenský hokejový obranca Lukáš Kozák opúšťa káder tipsportligového HK Poprad a mieri do Česka. Ako informuje oficiálny web "kamzíkov", dvadsaťsedemročný bek bude hrať v Karlových Varoch.

"Po vzájomnej dohode s vedením českého klubu HC Energie Karlove Vary sme sa dohodli na prestupe obrancu Lukáša Kozáka. Česká extraliga je tiež kvalitná súťaž a veríme, že pôsobenie v nej ho môže opäť posunúť do slovenskej hokejovej reprezentácie,“ uviedol riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. V Karlových Varoch pôsobia Dávid Gríger, Adam Lapšanský a Tomáš Mikúš.

Lukáš Kozák pred príchodom do Popradu v lete 2018 vystriedal viacero slovenských klubov (Žilina, Trenčín, Slovan Bratislava, Martin, Skalica), v KHL okrem Slovana hral aj za chorvátsky Medveščak Záhreb. V Česku pôsobil v Brne a Hradci Králové. Za reprezentáciu SR absolvoval 25 duelov bez gólového zápisu.

Viac o téme: HK Poprad Lukáš Kozák HC Energie Karlovy Vary
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Radoslav Maťaš
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články