VIDEO Ronaldov gól Juventusu nestačil: V šlágri Ligy majstrov radosť United

Anthony Martial a hráči Juventusu Miralem Pjanic (vľavo) a Mattia De SciglioAnthony Martial a hráči Juventusu Miralem Pjanic (vľavo) a Mattia De Sciglio Zdroj: TSAR/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín prehrali v stredajšom šlágri 4. kola H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 doma s Manchestrom United 1:2. Nevyužili tak šancu na postup do osemfinále, na ktorý im stačila aj remíza.

Juventusu stačilo na postup v súboji s United neprehrať, no dva góly v záverečnej päťminútovke znamenali jeho prehru 1:2. Domáci pritom boli aktívnejší a brankár Manchestru David de Gea v 34. minúte s námahou zlikvidoval tečovanú strelu Juana Cuadrada, už o minútu neskôr po Ronaldovej prihrávke trafil Sami Khedira pravú žrď bránky hostí. Päť minút po zmene strán zachránila United opäť konštrukcia bránky, Paul Dybala trafil ľavačkou do brvna. Taliansky šampión sa dočkal v 65. minúte - Leonardo Bonucii našiel dlhým pasom Ronalda a ten parádnym volejom poslal Juventus do náskoku. Juan Mata v 86. minúte z priameho kopu vyrovnal a v 90. minúte zariadil nečakaný obrat vlastný gól Bonucciho.

Juventus Turín (Tal.) - Manchester United (Angl.) 1:2 (0:0)
Góly: 65. C. Ronaldo - 86. Mata, 90.+ Alex Sandro (vlastný), rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Zostavy:
Manchester United: De Gea - A. Young, Lindelöf, Smalling, Shaw - A. Herrera (79. Mata), N. Matič, Pogba - Lingard (70. Rashford), A. Sanchéz (79. Fellaini), Martial
Juventus Turín: Szczesny - De Sciglio (83. Barzagli), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - S. Khedira (61. Matuidi), Pjanič, Bentancur - Cuadrado, Dybala, C. Ronaldo

Viac o téme: Manchester United Juventus Turín