VIDEO Plzeň utrpela v zápase storočia debakel: Päťgólový uragán Realu

Hráč Realu Gareth BaleHráč Realu Gareth Bale Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PLZEŇ - Viktoria Plzeň v základnej zostave s dvoma slovenskými stredopoliarmi Patrikom Hrošovským a Romanom Procházkom utrpela v 4. kole Ligy majstrov 2018/2019 debakel s lídrom G-skupiny Realom Madrid 0:5.

Plzeň začala proti Realu nebojácne a už v 9. minúte po prudkej prihrávke Hrošovského do šestnástky z ľavej strany tečoval Nacho loptu do brvna vlastnej bránky. Potom ale spustili hostia uragán cez deravú obranu súpera a už do prestávky štyrikrát gólovo udreli. Osťartoval to v 21. minúte Karim Benzema, ktorý vyzvŕtal obrancov a pomedzi nohy brankára Aleša Hrušku otvoril skóre. Už o dve minúty nekôr sa hlavou po rohovom kope presadil Casemiro, rovnakou hlavou zvýšil Benzema na 3:0 a skazu Viktorie pred odchodom do kabín zavŕšil Garteh Bale. V druhom polčsse pridal piaty gól Realu Toni Kroos.

Real má na konte 9 bodov, rovnako ako AS Rím. Rimania sa výrazne priblížili k postupu triumfom 2:1 na ihrisku CSKA Moskva.

Viktoria Plzeň (ČR) - Real Madrid (Šp.) 0:5 (0:4)
Góly: 21. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos, rozhoduje: Deniz Aytekin (Nem.)

Zostavy:
Plzeň: A. Hruška - Řezník, Hejda, R. Hubník, Limberský - Hrošovský, R. Procházka - Havel (38. Petržela), Čermák (61. Hořava), J. Kopic - Chorý (80. Řezníček)
Real Madrid: Courtois - Odrioziola, Sergio Ramos (59. J. Sanchéz), Nacho, Regulión - Kroos (73. Isco), Casemiro, Ceballos - L. Vázquez, Benzema (62. Vinícius Júnior), Bale

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Real Madrid CF