VIDEO Rimania si vezú tri body z Moskvy, Valencia zdolala Young Boys Bern

Hráči Ríma oslavujú uvodný gólHráči Ríma oslavujú uvodný gól Zdroj: TASR/AP/Alexander Zemlianichenko

BRATISLAVA - Futbalisti AS Rím vyhrali v stredajšom dueli 4. kola G-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 na ihrisku CSKA Moskva 2:1 a výrazne sa priblížili k postupu do osemfinále. Prvý triumf si v H-skupine pripísala Valencia, na svojom štadióne Mestalla zdolala Young Boys Bern 3:1.

Rimania sa v Moskve prvýkrát tešili už v 4. minúte, keď sa hlavou po rohovom kope presadil grécky obranca Kostas Manolas. Už o chvíľu neskôr prišli domáci o zranenú oporu defenzívy Maria Fernandesa, napriek tomu v 50. minúte vyrovnal islandský reprezentant Arnor Sigurdsson. Jeho spoluhráč a krajan Hördur Magnusson ale o tri minúty neskôr videl po dvoch žltých aj červenú kartu a presilovku vzápätí na rozhodujúci gól využil Lorenzo Pellegrini. AS figuruje priebežne na čele skupiny s deviatimi bodmi, CSKA zostalo tretie so štyrmi.

Valenciu za prvým víťazstvom v skupine nasmeroval útočník Santi Mina. Ten už v prvom polčase zaznamenal dva presné zásahy, na druhej strane sa do streleckej listiny zapísal Roger Assale. Poisťujúci tretí gól pre španielsky tím pridal v 56. minúte po individuálnej akcii Carlos Soler. Hostia ešte v závere prišli o vylúčeného Sekoua Sanoga, ktorý po nepeknom zákroku videl priamu červenú kartu. Valencia má na konte päť bodov a je priebežne druhá, Bern je posledný s jediným bodom.

G-skupina:

CSKA Moskva (Rus.) - AS Rím (Tal.) 1:2 (0:1)
Góly: 51. A. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Pellegrini,ČK: 56. Magnusson (CSKA), rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Zostavy:
CSKA: Akinfejev - Mario Fernandes (12. Šenikov), Becao, Magnusson, Nababkin - Achmetov (76. Chosonov), Bijol, Obľakov - Vlašič, A. Sigurdsson (64. Černov) - Čalov
AS Rím: R. Olsen - Santon, Manolas, Fazio, A. Kolarov - N'Zonzi, Cristante - Florenzi (88. J. Jesus), Lorenzo Pellegrini (82. Zaniolo), J. Kluviert (70. Cengiz Ünder) - Džeko

H-skupina:

FC Valencia (Šp.) - Young Boys Bern (Švaj.) 3:1 (2:1)
Góly: 14. a 42. S. Mina, 56. Soler - 37. Assalé, ČK: 77. Sanogo (Bern), rozhodoval: István Kovács (Rum.)

Zostavy:
Valencia: Neto - Wass, Garay, P. Gabriel, Gaya - Soler, Coquelin, Kondogbia (87. Vezo), Guedes (75. Ferran Torres) - Rodrigo, S. Mina (68. Gameiro)
Young Boys Bern: Ballmoos - Mbabu, Lauper, Von Bergen, Benito - Fassnacht (61. Nsame), Sow, Sanogo Junior, Ngamaleu (46. Sulejmani) - Hoarau, Assalé (75. Aebisher)

Viac o téme: AS Rím CSKA Moskva FC Valencia Young Boys Bern