VIDEO Manchester City rozdrvil Šachtar, Bayern blízko k osemfinálovej miestenke

Hráči Manchesteru City oslavujú druhý gól do bránky Šachtaru DoneckHráči Manchesteru City oslavujú druhý gól do bránky Šachtaru Doneck Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

MANCHESTER - Manchester City zdolal Šachtar v 4. kole F-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 vysoko 6:0, pod čo sa hetrikom podpísal Gabriel Jesus. Domáci "načali" súpera už v 13. minúte, keď Riyad Mahrez zamotal v šestnástke hlavu obrancom a naservíroval loptu Davidovi Silvovi na 1:0.

Ešte v prvom polčase zvýšil Gabriel Jesus po chybne nariadnej penalte, keď Raheem Sterling zakopol o trávnik a po jeho páde maďarský arbiter Viktor Kassai ukázal na biely bod. Jasné víťazstvo City podčiarkli na 6:0 v druhom polčase dvakrát Gabriel Jesus, Sterling a Mahrez. V rovnakej F-skupine viedol Olympique Lyon nad Hoffenheimom 2:0 a súper mal vylúčeného hráča, napriek tomu nemecký tím vyrovnal v nadstavení zásluhou Pavla Kadeřábka.

Z E-skupiny má veľmi blízko k osemfinálovej miestenke Bayern Mníchov po domácej výhre nad AEK Atény 2:0. Dvoma gólmi sa o to postaral Robert Lewandowski. Bavori majú na čele tabuľky 10 bodov, o dva body zaostáva Ajax Amsterdam, ktorý získal cenný bod na ihrisku Benficy Lisabon po remíze 1:1.

F-skupina:

Manchester City (Angl.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 6:0 (2:0)
Góly: 13. David Silva, 25. a 71. a 90.+ Gabriel Jesus (prvé dva z pok. kopu), 49. Sterling, 84. Mahrez, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)
Zostavy:
Manchester City: Ederson - K. Walker (61. Danilo), Stones, Laporte, Zinčenko - Bernardo Silva, Fernandinho (76. Delph), David Silva (73. Gündogan) - Sterling, Gabriel Jesus, Mahrez
Šachtar: Piatov - Matvijenko, Krivcov, Rakickij, Ismaily - Stepanenko, Maycon (77. Alan Patrick) - Taison (77. Wellington), Kovalenko, Bolbat - Moraes (63. Kayode)

Olympique Lyon (Fr.) - TSG 1899 Hoffenheim (Nem.) 2:2 (2:0)
Góly: 20. Fekir, 28. Ndombele - 65. Kramarič, 90.+ Kadeřábek, ČK: 51. Nuhu (Hoffenheim) po druhej ŽK, rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)
Zostavy:
Lyon: A. Lopes - Rafael, Marcelo, Morel, Denayer, F. Mendy - Ndombele (88. Cheikh), Tousart, Aouar - Depay (87. B. Traoré), Fekir (73. M. Dembélé)
Hoffenheim: O. Baumann - Nuhu, Vogt, Bičakčič - Kadeřábek, Grillitsch (57. Nelson), Demirbay (79. Nordveit), Schulz - Belfodil (67. Á. Szalai), Joelinton, Kramarič