VIDEO Zákerák sa skrátka nezaprie: Lucic mlátil ležiaceho súpera do hlavy!

Milan LucicMilan Lucic Zdroj: SITA/AP/Jason Behnken

NEW YORK - Pokutu 10 000 USD musí zaplatiť útočník tímu Edmonton Oilers Milan Lucic za napadnutie hokejistu Tampy Bay Mathieua Josepha v nedávnom zápase NHL. Informovalo o tom Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL. Je to najvyššia možná sadzba podľa dohody v kolektívnej zmluve medzi vedením NHL a hráčskou asociáciou NHLPA.

Počas tretej tretiny súboja Tampa Bay - Edmonton (5:2) Lucic najskôr zasadil "hit" Josephovi a po jeho páde na ľad ho začal rukami udierať do tváre. Priamo v stretnutí si 30-ročný krídelník vyslúžil trest 2+2 min za nedovolené bránenie a hrubosť a tiež 10 min za nešportové správanie.

Lucic odohral na ľade Tampy Bay iba 8:08 min, celkovo v tejto sezóne sa v 15 zápasoch prezentoval 1 gólom a 3 asistenciami. Celkovo v NHL mu chýba 7 zásahov k dovŕšeniu hranice 200 gólov. O jeho zameraní na ľade svedčí aj fakt, že v 826 zápasoch profiligy si vyslúžil 1011 trestných minút.

Viac o téme: Edmonton Oilers Tampa Bay Lightning Milan Lucic Mathieu Joseph