Luís Enrique mu dal ďalšiu príležitosť: Obranca Barcelony sa vracia do národného tímu Španielska

Jordi Alba
Jordi Alba

MADRID - Futbalového obrancu FC Barcelona Jordiho Albu povolali do národného tímu a mal by sa predstaviť v zápase Ligy národov medzi Španielskom a Chorvátskom.

Katalánsky zadák vynechal posledné dva reprezentačné zápasy. Do tímu ho totiž nenominoval kouč "furia roja" Luís Enrique a na ľavom kraji defenzívy uprednostnil Marcosa Alonsa z FC Chelsea či Josého Gayu z Valencie. Niekdajší kouč FC Barcelona bol kvôli tomu tvrdo kritizovaný a dohovoriť mu mal aj Albov klubový spoluhráč a bývalý reprezentant Gerard Piqué. Z nominácie Španielska by mal tentoraz vypadnúť práve Alonso. Jordi Alba odohral v drese národného tímu 66 zápasov a strelil osem gólov. V aktuálnej ligovej sezóne nastúpil v 10 zápasoch a podarilo sa mu streliť dva góly.

Pre Španielov bude zápas proti Chorvátsku, ktorý sa uskutoční 15. novembra, nesmierne dôležitým. Svoju skupinu totiž po troch zápasoch vedú so šiestimi nazbieranými bodmi. V prípade výhry si s istotou zahrajú v Lige národov na záverečnom turnaji víťazov skupín A-divízie.


Tagy: Španielsko Jordi Alba

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Sergei Grits

DISKUSIA