Hráč Slovana prežíva najťažšie obdobie: Po životnej tragédii prišla ďalšia tvrdá rana!

Ibrahim Rabiu
Ibrahim Rabiu

BRATISLAVA - Nigérijský futbalista v službách lídra najvyššej slovenskej súťaže ŠK Slovan Bratislava Ibrahim Rabiu prechádza veľmi náročným obdobím. V rodine prekonal trpkú stratu, zomrela mu mama. Odletel na pohreb do domoviny, kde sa po uštipnutí komárom nakazil maláriou.

"Najťažšie obdobie, ktoré som v živote zažil. V septembri som prišiel o matku a po návrate na Slovensko mi diagnostikovali nepríjemné infekčné ochorenie. Určitý čas som pobudol v nemocnici a poviem úprimne, že to boli veľmi náročné chvíle. Z nemocnice ma prepustili v priebehu októbra, stále však ešte nemôžem trénovať s tímom. Čakám na výsledky posledných testov, a ak tie budú dobré, tak sa priblíži čas môjho návratu na ihrisko. Musím však byť trpezlivý a držať sa inštrukcií lekárov,“ povedal Ibrahim Rabiu na klubovom webe Slovana.

Strata blízkej osoby zamáva s každým človekom, následné ochorenie tiež nepridalo na psychickom a fyzickom stave 27-ročného stredopoliara (nar. 15. marca 1991). Rabiu sa však nevzdáva a snaží sa myslieť pozitívne. "Po chorobe sa zotavujem rýchlo a momentálne sa cítim veľmi dobre. Čakám na zelenú od lekárov, aby som sa mohol pripojiť k tímu a trénovať. Počas pobytu v nemocnici som si sľúbil, že sa vrátim silnejší a pomôžem Slovanu vyhrať ligu. Som rád, že ma podporujú klub i spoluhráči. Urobím všetko, aby som splatil dôveru a bol platnou súčasťou tímu,“ doplnil rodák z mesta Kano.

Ibrahim Rabiu prišiel vlani v lete z belgického Gentu do Slovana Bratislava a podpísal zmluvu na štyri roky - do 30. júna 2021. V tejto sezóne nastúpil za "belasých" dosiaľ naposledy 16. augusta vo Viedni proti domácemu Rapidu (prehra 0:4) v odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019. Posledné mesiace boli preňho ako zo zlého sna. "Ibrahim si prešiel veľmi náročným obdobím po rodinnej i zdravotnej stránke. Prišiel o matku a následne bojoval s nepríjemnou infekčnou chorobou. V súčasnosti sa zotavuje a jeho stav sa každým dňom zlepšuje, takže verím, že sa čo najskôr pripojí k tímu. Počas týchto ťažkých chvíľ všetci v klube stojíme pri Ibrahimovi a vyvíjame úsilie, aby sa v rámci možností cítil čo najlepšie," uviedol pre klubový web viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší a dodal: "V našom drese vinou rôznych ťažkostí ešte neukázal potenciál, ktorým rozhodne disponuje. Som presvedčený, že Ibrahim prekoná všetky ťažkosti, vráti sa silnejší a naplno ukáže svoje nesporné kvality. Keď bude stopercentne zdravotne v poriadku, môže byť pre naše mužstvo veľmi platný a užitočný."


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Ibrahim Rabiu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA