Hokejistky zažili ďalšiu drámu: Proti Nórsku s druhou výhrou na Turnaji šiestich krajín

Slovenské hokejistkySlovenské hokejistky Zdroj: hockeyslovakia.sk

BUDAPEŠŤ - Slovenské hokejové reprezentantky uspeli aj v druhom vystúpení na Turnaji šiestich krajín výberov žien v Budapešti, keď vo štvrtok popoludní zdolali Nórky 2:1 po samostatných nájazdoch.

Pod vedením trénera Jána Bezděka viedli zásahom Nicol Čupkovej, ešte v prvej tretine však vyrovnala Emilie Krusová. Duel dospel až do nájazdov, v ktorých rozhodla Janka Hlinková. Tá strelila víťazný gól aj v predĺžení stredajšieho duelu proti Francúzkam. Slovenské hokejistky si vybojovali postup o finále, ktoré je na programe v sobotu o 19.00 h

V piatok nastúpia o 12.30 h v prípravnom zápase proti Číňankám.

Nórsko - Slovensko 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Krusová - 13. Čupková, rozhodujúci sam. nájazd Hlinková
Vylúčené: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Budajová - T. Ištocyová, Čurmová, Kučerková, L. Šuliková, Fáberová, Králiková - Honečková, Čupková, Maskaľová - Hlinková, Korenková, Košecká - Halušková, Trebulová, L. Ištocyová - Čorňáková, Suráková, Záborská