Na úvod vyrovnaný duel: Futbalistky remizovali v Grécku s domácim tímom

Slovenské futbalistkySlovenské futbalistky Zdroj: futbalsfz.sk

DRAMA - Futbalové reprezentantky Slovenska vo štvrtkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v gréckom meste Drama remizovali s domácim tímom 1:1 (0:1). Zverenky trénera Petra Kopúňa po prvom polčase prehrávali gólom Athanasie Moraitouovej, o vyrovnanie sa postarala v 60. min Mária Mikolajová. Oba tímy sa snažili v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skóre sa už nezmenilo. Informuje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Odvetný prípravný súboj týchto dvoch súperov sa uskutoční v nedeľu 11. novembra o 11.00 h SEČ v gréckej Kavale.

Grécko - Slovensko 1:1 (1:0)
Góly: 43. Moraitouová - 60. Mikolajová, ŽK: V. Sluková, D. Škorvánková (obe SR), rozhodovala: Antoniouová (Gréc.)

Zostava SR: Korenčiová - A. Horváthová, Moťovská, P. Fischerová, J. Vojteková (72. Zdechovanová) - Mikolajová (82. D. Škorvánková), Bíróová, Hmírová (72. Kovaľová) - Fabová (65. Maslová), V. Sluková (65. Havranová), Šurnovská

Peter Kopúň (tréner slovenskej futbalovej reprezentácie žien): "Pred odchodom do Grécka som povedal, že naším cieľom je vyhrať obidva zápasy. Presvedčili sme sa, že dnes v Európe už nikto nespí. Grécko bolo náročným súperom. Úvod duelu bol pre nás veľmi dobrý, v prvých 25 minútach sme si utvorili tri čisté šance, ktoré sme nepremenili, na čo celý čas doplácame. Potom sme však začali stagnovať a robiť vážne chyby. Súper sa dostával do priamych situácií smerom na bránku, a to nám robilo problém. Výsledkom bolo, že sme v závere prvého polčasu inkasovali. Po prestávke sme sa snažili odstrániť nedostatky pri návrate do obrany. Hra vyústila do boja, že každý chcel vyhrať. Nebol to krásny futbal, ale bolo to o bojovnosti. My sme dominovali v strede poľa, nevytvárali sme si však také šance, aby sme ich zakončili. Žiaľ, nestrelili sme viac gólov, čo je náš veľký problém a musíme na tom pracovať v budúcnosti.“

Viac o téme: Grécko Slovensko