Výborný úvod vystriedalo trápenie: Čo sa stalo so Slovenskom po skvelej prvej tretine?

Martin Gernát a Inti Pestoni v súboji
Martin Gernát a Inti Pestoni v súboji

KREFELD - Slovenská hokejová reprezentácia vstúpila prehrou do Nemeckého pohára 2018 v Krefelde, keď podľahla Švajčiarsku najtesnejším rozdielom 2:3. V jubilejnom sedemdesiatom meraní síl týchto dvoch výberov na medzištátnej úrovni sa ako prví ujali vedenia slovenskí hráči vďaka úspešnému teču Dávida Bondru. Helvéti v druhej tretine otočili skóre presnými zásahmi Daria Simiona a Noaha Roda. Tretie dejstvo prinieslo rýchle vyrovnanie Marcela Haščáka v presilovke, ale následne zužitkoval početnú prevahu aj tím Patricka Fischera, keď sa presadil Inti Pestoni a zabezpečil svojmu tímu tri body.

Tréner Craig Ramsay vynechal zo zápasovej súpisky proti Švajčiarsku troch hráčov z 25-členného kádra. V zostave chýbali útočníci Michal Krištof s Dávidom Šoltésom a obranca Peter Čerešňák. Reprezentačný debut zažili bek Martin Chovan a krídelníci Branislav Rapáč s Róbertom Lantošim. Na premiérový štart v národnom tíme si ešte musí počkať brankár Andrej Košarišťan, ktorý strávil duel na striedačke.

"Mali sme dobrú prvú tretinu, v ktorej sme kontrolovali puk v útočnej tretine a ujali sa vedenia. Bolo to po nahodení a presnom teči, teda po činnostiach, o ktorých stále rozprávame. Niekedy sa však veci veľmi rýchlo zmenia, čo sme videli v druhej časti hry, keď sme sledovali súpera, ako zlepšil svoj prejav. Neustále útočil som štyrmi hráčmi, dostával nás pod tlak a my sme na to nedokázali zareagovať. Následne z toho plynuli naše vylúčenia a to sú detaily, ktoré rozhodujú," hodnotil stretnutie slovenský kouč Ramsay. 

Strelec úvodného gólu Dávid Bondra hovoril o náročnosti duelu: "Bol to ťažký zápas. Odohrali sme dobrú prvú tretinu, ale potom sme prestali hrať a bolo neskoro, keď sme pridali až po treťom inkasovanom góle. Musíme na tento výsledok zabudnúť a potrebujeme sa kvalitne pripraviť na duely v sobotu a v nedeľu. Pri mojom góle dal Matúš Sukeľ prihrávku na modrú čiaru, odkiaľ vystrelil Tomáša Malec. Ja som do jeho strely vložil hokejku a skóroval som. Bolo to trochu aj o šťastí, ale padlo to zo situácie, ktorú sme trénovali."

"Švajčiari veľmi dobre korčuľovali, ale z môjho pohľadu sme im boli vyrovnaným súperom. Niekedy sme možno boli aj lepší, ale, bohužiaľ, prehrali sme. Pri druhom góle som nemohol strieľať, ale videl som voľného Marcela Haščáka, tak som mu posunul puk naslepo bekhendom a on presne vystrelil," nechal sa počuť útočník Radovan Puliš. 

Brankár Jaroslav Janus vyzdvihol výkon Slovenska z prvej tretiny: "Prvá tretina bola z našej strany výborná, strelili sme gól, dostali sme sa na koňa a k ničomu sme ich nepustili. Škoda, že Švajčiari v druhej časti otočil skóre, no boli lepší. Konečný výsledok nás mrzí, pretože sme mali šance na vyrovnanie, ale nedokázali sme bodovať. Podobné góly, ako bol ten druhý v našej sieti, by nemali padať, ale švajčiarsky útočník to urobil dobre. Vystrelil sťahovačkou pomedzi nohy nášho obrancu, ja som ten puk zbadal na poslednú chvíľu a on to trafil do horného rohu."

"Do zápasu sme vstúpili podľa predstáv trénera, mali sme tam dokonca aj šance na zvýšenie náskoku. Potom sme sa však ako keby uspokojili a z toho pramenili aj dva inkasované góly. V tretej tretine sa nám síce podarilo vyrovnať, ale potom sme hneď dostali tretí gól v oslabení a márne sa pokúšali o ďalší presný zásah," uviedol Marek Ďaloga. 

Strelec druhého gólu Marcel Haščák tiež uznal, že dobrý začiatok vystriedala zhoršená hra: "Začali sme veľmi dobre, no potom sme dostali dva góly. Podarilo sa nám vyrovnať, ale spravili sme zbytočný faul a dostali sme tretí gól. To nás dnes stálo víťazstvo. V druhej tretine sme mali hrať tak ako v tej prvej, ale tá je pre nás vždy nejaká kritická."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

"Myslím si, že úvodnú tretinu sme mali celkom dobrú a veľa sme Švajčiarom nedovolili. V druhej sa obrazy hry otočil, mali sme tam trošku zbytočné straty pukov, vedeli sme, že máme ďaleko striedačku, chceli sme to hrať jednoducho, ale nedarilo sa nám dostať do ich obranného pásma. V tretej sa nám podarilo vyrovnať, čo bolo super, ale prišlo oslabenie, oni to zohrali veľmi dobre a rýchlo a dali gól, ktorý rozhodol o zápase," uzavrel slovenský kapitán Michal Sersen. 

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Druhé vystúpenie na Nemeckom pohári čaká Slovákov v sobotu. O 17.00 h nastúpia proti olympijskému výberu Ruska, ktorý v rámci zostávajúceho štvrtkového programu vyzve o 19.00 h domáce Nemecko.


Tagy: Slovensko Švajčiarsko Nemecký pohár 2018

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP - Georgios Kefalas; Video: TASR

DISKUSIA