Slavia je s remízou spokojná, pražský tím je blízko postupu: Bol to viac boj ako futbal!

Ján Greguš, Dame N'Doye a Ibrahim-Benjamin Traoré v súboji o loptu
Ján Greguš, Dame N'Doye a Ibrahim-Benjamin Traoré v súboji o loptu

PRAHA - Vo štvrtkovom stretnutí C-skupiny futbalovej Európskej ligy 2018/2019 uhral dánsky FC Kodaň bezgólovú remízu na ihrisku Slavie Praha a pred zostávajúcimi dvomi duelmi môže stále pomýšľať na prienik do jarného šestnásťfinále. Poradie "céčka" vedie osembodový Zenit Petrohrad, za ním nasledujú Slavia Praha (7), FC Kodaň (5) a Girondins Bordeaux (1).

V pražskom Edene odohrali plnú minutáž Miroslav Stoch v drese "zošívaných" ako aj Denis Vavro a Ján Greguš z tímu hostí. Všetci traja nechýbajú v nominácii nového trénera slovenskej reprezentácie Pavla Hapala na novembrové zápasy Ligy národov proti Ukrajine a Česku. "Bol to veľmi bojovný zápas a ani jedno z mužstiev nemalo veľa šancí," uviedol Greguš po stretnutí podľa webu isport.blesk.cz.

Podľa 27-ročného rodáka z Nitry prišli hráči z Kodane do Prahy s cieľom neprehrať a udržať nažive postupové šance. "Podali sme veľmi pekný výkon, čo sa týka defenzívy. Hrali sme tak, aby sme si boli istí, že súpera do ničoho nepustíme. Treba si uvedomiť, že sme natrafili na tím s veľkou kvalitou," doplnil Greguš. "Dnešnú remízu 0:0 berieme. V skupine naďalej ´žijeme´, a to je pre nás najdôležitejšie," zdupľoval tréner Kodane Staale Solbakken.

"Slávisti" si uvedomujú, že už v najbližšom zápase môžu spečatiť postup zo skupiny. "Sme blízko. Keď Kodaň nezíska bod v Petrohrade a my neprehráme v Bordeaux, postúpime. Verím však, že vo Francúzsku vyhráme a budeme oslavovať," poznamenal brankár pražského tímu Ondřej Kolář.

"Remíza je asi zaslúžená, bol to viac boj ako futbal, ale išlo o veľa. Kodaň u nás najmä nechcela prehrať, preto je z toho nemastná-neslaná remíza, ktorá nič nerieši pre nikoho. Väčšou komplikáciou by však bolo, keby sme prehrali. Z dvojzápasu s Kodaňou máme štyri body, čo je dobré," skonštatoval tréner Slavie Jindřich Trpišovský.


Tagy: Slavia Praha FC Kodaň

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Petr David Josek

DISKUSIA